"Pracownicy wiedzy" wybierają metropolie

- Firmy walczą dziś o pracowników wiedzy, tendencja do powrotu do życia w mieście powoduje zaś, że światowe metropolie przyciągają do siebie prawdziwe talenty, a za nimi międzynarodowe korporacje - twierdzi James Roberts z Knight Frank.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

"Pracownicy wiedzy" wybierają metropolie

PODZIEL SIĘ


Autor: PropertyNews

Property News

24 wrz 2014 16:44


Rozwój przedsiębiorstw z branży nowych technologii oraz ożywienie gospodarcze mają przynieść dwucyfrowy wzrost stawek najmu w 15 największych metropoliach świata (Global Cities) w ciągu najbliższych pięciu lat - wynika z najnowszego raportu firmy Knight Frank, zatytułowanego „Global Cities”.

Oczekuje się, że wraz z początkiem nowego cyklu stawek czynszów nowa fala działalności deweloperskiej przełoży się na przyszły wzrost gospodarczy. Budownictwo będzie się rozwijać w nowych dzielnicach, takich jak Brooklyn w Nowym Jorku czy Nine Elms w Londynie. Najczęściej powstawać będą wieżowce.

- Najwyższe ceny nieruchomości obserwuje się w miastach o największym odsetku pracowników z wiedzą specjalistyczną ["pracownicy wiedzy" z ang. knowledge workers], których obecność przyciąga czołowe korporacje z całego świata. Są to światowe metropolie, w których przewiduje się dwucyfrowy wzrost czynszów na rynkach powierzchni biurowej z uwagi na ogromny popyt przy jednoczesnej ograniczonej podaży nowych powierzchni komercyjnych - powiedział James Roberts, dyrektor Działu Badań Rynku Nieruchomości Komercyjnych w Knight Frank.

Odrodzenie zapotrzebowania na powierzchnie biurowe w Madrycie przełoży się na znaczny rozwój tego sektora rynkowego, w wyniku czego miasto to obok Singapuru dokona największego przeskoku w pierwszej dziesiątce listy najważniejszych rynków powierzchni biurowych na świecie w ciągu najbliższych pięciu lat.

- Nowy świat rewolucji technologicznej, oparty na ludziach zapewniających stymulację twórczą, umożliwia odrodzenie się świata nieruchomości komercyjnych. Biurowce przeżywają swój renesans, stanowiąc idealne forum dla opracowywania nowych idei. Tym samym dystans między pracą a domem stopniowo się zaciera, w związku z czym coraz więcej z nas chce mieszkać w centrum wydarzeń - powiedział James Roberts.

- Firmy walczą dziś o pracowników wiedzy, tendencja do powrotu do życia w mieście powoduje zaś, że światowe metropolie przyciągają do siebie prawdziwe talenty, a za nimi międzynarodowe korporacje, które swoją obecność w tych miastach postrzegają już jako konieczność - dodał przedstawiciel Knight Frank.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.