Pracownicy Podravki na bruku. Producent Vegety zamyka fabrykę w Polsce

Chorwacki koncern branży spożywczej Podravka zamyka swoją fabrykę w Polsce. Zakład znajdujący się w specjalnej strefie ekonomicznej w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) zakończy produkcję w marcu br.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy Podravki na bruku. Producent Vegety zamyka fabrykę w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

18 mar 2015 13:19


- Powodem zamknięcia fabryki jest polityka optymalizacji procesów produkcyjnych w zakładach na terenie Unii Europejskiej, wdrażana przez właściciela po przystąpieniu Chorwacji do UE - przekazał PAP dyrektor fabryki Podravka Polska Marek Reinhardt.

"Pracownicy otrzymali wypowiedzenia i uzgodniliśmy z nimi wysokość odpraw, które są wyższe niż wynikająca z ogólnych przepisów prawa" - zaznaczył Reinhardt.

Fabryka w Kostrzynie nad Odrą zajmowała się produkcją Vegety, najbardziej znanej przyprawy z oferty Podravki, wytwarzano tam również zupy w proszku i inne przyprawy.

Reinhardt dodał, że chorwacki koncern kończy jedynie działalność produkcyjną w Polsce. Inne działania komercyjne będą kontynuowane.

Fabryka Podravki była pierwszym zakładem, który rozpoczął produkcję na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznnej. Nastąpiło to w 2000 roku. W uroczystym otwarciu fabryki wzięli udział ówcześni prezydencji Polski i Chorwacji - Aleksander Kwaśniewski i Stjepan Mesić.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

cum bauszpil 2015-03-18 22:11:34

a może tak po prostu dbają o swój biznes? ....optymalizacja.... po co płacić polakowi jak można rodakowi chorwatowi, a skoro już w unii to obieg towaru wg tych samych wewnątrzwspólnotowych reguł, i dobrze, Czesi, Węgrzy, Chorwaci i inni potrafią zadbać o swój interes, a my? bez komentarza....