Pracownicy odchodzą, nie ma chętnych do pracy. To efekt 500 plus?

Nie dość, że na rynku jest problem ze znalezieniem pracowników, to jeszcze wielu z nich odchodzi - wśród nich - młode kobiety. Niektórzy przedsiębiorcy twierdzą, że to z powodu programu Rodzina 500+.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy odchodzą, nie ma chętnych do pracy. To efekt 500 plus?

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

17 cze 2016 9:55


O problemach ze znalezieniem pracowników sezonowych, m.in. w gastronomii i zbierania owoców, pisaliśmy niedawno.

Rozmówcy wiązali to z programem Rodzina 500+. Problem jest nie tylko z dodatkowym zatrudnieniem osób w szczycie sezonu. Odchodzą również pracownicy związani z firmami od dawna.

Czytaj też: Pracodawcy podnoszą pensje. Boją się, że pracownicy odejdą, gdy dostaną 500 zł na dziecko

- Młode kobiety pracujące przy liniach produkcyjnych częściej niż dotychczas rezygnują z pracy. Może mieć to związek z programem 500+. Tak jak przypuszczali niektórzy eksperci, niektórym osobom bardziej opłaca się odejść i dostać dodatkowe 500 zł na pierwsze dziecko, niż wykonywać niełatwą pracę - mówi na łamach "Pulsu Biznesu" Krzysztof Woźnica, prezes Zakładów Mięsnych Silesia.

Jest jednym z niewielu, który otwarcie dzieli się taką opinią.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

8 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

fosia 2016-07-06 18:50:30

Jeżeli ktoś twierdzi, że opieka nad dziećmi w domu, to nic nie robienie i siedzenie na tyłku, to jest skończonym idiotą! Skoro opieka nad dziećmi to takie wielkie nic, to skąd się biorą wysokie opłaty za przedszkola? Mama czy tata, pracując w domu przy dzieciach maja zapewniona prace 24h . 500zl za prace przy jednum dziecku przez cala dobe

lol 2016-06-20 11:48:52

W końcu dzieci będą mogły nacieszyć się swoimi mamami. Ludzie którzy piszą o niesprawiedliwości pewnie sami nie maja dzieci i nie wiedzą ile trudu kosztuje wychowanie. Przy jednym zdrowym dziecku rodzice są w stanie zrobić wszystko. Schody zaczynają sie przy większej ilości podpieczonych.

Mamuśa 2016-06-20 08:21:21

Nie opłaca się pracować. Po wprowadzeniu 500 plus nie wliczone do dochodu, dochodzi zasiłek rodzinny,dodatek mieszkaniowy,stypendium szkolne.Szkoda zdrowia, na dojazdy jeszcze wydać.Jedni będą tyrać za najniższą ,inni leżeć i korzystać.Macie pis i Kaczora,większe zło nas spotkać nie mogło,mało dostają milionerzy,i osoby dobrze sytuowane.Samotna matka moja sąsiadka nie ma nic bo zarabia 1700 zł. Alimenty też jej się nie należą z funduszu,przekracza próg.Psychole nami rządzą....