Pracownicy logistyki mogli przebierać w ofertach pracy w lutym

0 0
Pracownicy logistyki mogli przebierać w ofertach pracy w lutym

W lutym największą dynamikę wzrostu liczby ofert pracy odnotowano w kategorii logistyka, zakupy, transport. Całkowita liczba ofert pracy w porównaniu do stycznia tego roku wzrosła o 17 proc., natomiast w stosunku do lutego ubiegłego roku zwiększyła się o prawie 26 proc.

W lutym o 33 proc. spadła liczba ofert pracy skierowanych do kandydatów z branży IT. Wynika to ze spadku ogłoszeń dedykowanych programistom. - To pierwszy od dłuższego czasu spadek liczby ofert pracy w tej kategorii. Nie oznacza to jednak spadku popytu na specjalistów z tej dziedziny, a jest wynikiem wykorzystywania innych narzędzi rekrutacyjnych. Aby dotrzeć do kandydatów z tej kategorii nie wystarczy już tylko opublikować ofertę pracy. Dlatego też pracodawcy w celu ich pozyskania coraz częściej korzystają z innych rozwiązań, tj. assisted search lub bazy kandydatów - podkreśla Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl.

Do pracy w działach rozwojowych i IT poszukiwały przede wszystkim Centra Usług Wspólnych (SSC) i firmy outsourcingowe. Pomimo spadków, wciąż najwięcej ofert dedykowanych było programistom. Stanowiły one 42 proc. wszystkich ofert z tej kategorii. Kolejnymi grupami zawodowymi byli testerzy i inżynierowie ds. oprogramowania.

Na drugim miejscu w rankingu uplasowały się oferty pracy dla kandydatów z branży finanse, księgowość i controlling. Łącznie stanowiły 11 proc. wszystkich opublikowanych na monsterpolska.pl ofert. W stosunku do stycznia, zapotrzebowanie wzrosło o ponad 28 proc. 36 proc. ofert pracy było skierowanych do księgowych, 13 proc. do analityków finansowych.

11 proc. pracodawców na portalu monsterpolska.pl prowadziło rekrutację na stanowiska sprzedażowe. W porównaniu do stycznia liczba ofert skierowanych do przedstawicieli tej kategorii wzrosła o 72 proc. Firmy poszukiwały przede wszystkim przedstawicieli handlowych (33 proc.) oraz sprzedawców (23 proc.).

W lutym największy wzrost ofert pracy na portalu monsterpolska.pl odnotowaliśmy w kategorii logistyka, zakupy, transport i w tej kategorii firmy najczęściej poszukiwały kierowców. Na stałym poziomie utrzymuje się zapotrzebowanie na inżynierów oraz technologów.

Podobnie jak w styczniu, Centra Usług Wspólnych (SSC) i firmy outsourcingowe nadal prowadzą szeroko zakrojone kampanie rekrutacyjne. Ich oferty stanowiły 58 proc. wszystkich ogłoszeń zamieszczonych na monsterpolska.pl. SSC i firmy outsourcingowe rekrutowały kandydatów do takich działów jak: rozwoju IT (41 proc.) oraz finansów i księgowości (13 proc.) oraz inżynierów i przedstawicieli zawodów technicznych (6 proc.).

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.