Pracownicy coraz rzadziej szukają lepiej płatnej pracy

0 0
Pracownicy coraz rzadziej szukają lepiej płatnej pracy

W trzecim kwartale 2013 r. wśród 15,7 mlm Polaków zaledwie 187 rys. szukało pracy w innej firmie, w której mogliby więcej zarobić. Jak wynika z badań GUS tak małej liczby pracowników, rozglądających się za lepiej płatną pracą, jeszcze nie było. To aż 20 proc. mniej niż rok temu.

Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna" od dłuższego czasu pracodawcy tną koszty i na ogół nie podkupują pracowników, ponieważ kolejka chętnych jest bardzo długa. Także mała liczba ofert, które pojawiają się na rynku, zniechęca do zmiany pracy. Jeśli się pojawiały to propozycje wysokości wynagrodzenia były znacznie niższe od średniej krajowej.

Ci, którzy zmieniali pracę wielokrotnie, przekonali się, że nie zawsze wyszło im to na dobre. Jeśli otrzymali wyzsze wynagrodzenie, to tylko chwilowo, ponieważ gdy pojawiały się kłopoty finansowe w nowej firmie, byli pierwsi do zwolnienia, chociażby ze względu na krótki staż - informuje "DGP".

- Chętnych do szukania lepiej płatnego zajęcia jest mniej także dlatego, że pracodawcy znacznie częściej niż kiedyś zatrudniają pracowników na czas określony - podkreśla dla "DGP" Karolina Sędzimir z PKO BP.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.