Pracownicy coraz rzadziej szukają lepiej płatnej pracy

W trzecim kwartale 2013 r. wśród 15,7 mlm Polaków zaledwie 187 rys. szukało pracy w innej firmie, w której mogliby więcej zarobić. Jak wynika z badań GUS tak małej liczby pracowników, rozglądających się za lepiej płatną pracą, jeszcze nie było. To aż 20 proc. mniej niż rok temu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy coraz rzadziej szukają lepiej płatnej pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/ Dziennik Gazeta Prawna

3 gru 2013 9:38


Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna" od dłuższego czasu pracodawcy tną koszty i na ogół nie podkupują pracowników, ponieważ kolejka chętnych jest bardzo długa. Także mała liczba ofert, które pojawiają się na rynku, zniechęca do zmiany pracy. Jeśli się pojawiały to propozycje wysokości wynagrodzenia były znacznie niższe od średniej krajowej.

Ci, którzy zmieniali pracę wielokrotnie, przekonali się, że nie zawsze wyszło im to na dobre. Jeśli otrzymali wyzsze wynagrodzenie, to tylko chwilowo, ponieważ gdy pojawiały się kłopoty finansowe w nowej firmie, byli pierwsi do zwolnienia, chociażby ze względu na krótki staż - informuje "DGP".

- Chętnych do szukania lepiej płatnego zajęcia jest mniej także dlatego, że pracodawcy znacznie częściej niż kiedyś zatrudniają pracowników na czas określony - podkreśla dla "DGP" Karolina Sędzimir z PKO BP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.