Pracownicy atutem Śląska. To oni przyciągają inwestorów

Potencjał ludzki jest obecnie jednym z największych atutów Górnego Śląska. Dobrze wykształcona, aktywna i otwarta na innowacje siła robocza przyciąga inwestorów z sektora usług dla biznesu. - IBM postawiło na Katowice dzięki jego mieszkańcom - powiedziała Jolanta Jaworska, dyrektor Programów Publicznych Polska & Kraje Bałtyckie, IBM Polska.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy atutem Śląska. To oni przyciągają inwestorów

PODZIEL SIĘ


Autor: Propertynews.pl

Property News

16 sty 2015 12:03


- Z naszego punktu widzenia dla sukcesu w branży potrzebni są ludzie. Wybierając Górny Śląsk jako lokalizację dla naszego centrum usług postawialiśmy nie tylko na dostępność kadr, ale również na wysoki poziom życia w Katowicach - powiedziała Jaworska.

Dodatkowo, zdaniem przedstawicielki IBM, jedną z najbardziej mocnych stron regionu jest otwartość władz na współpracę z inwestorami. - Czujemy, że władze chcą współpracować i dbać o nas, jako firmę dającą miejsca pracy. To cieszy i motywuje do działania - dodała.

Jednocześnie przedstawicielka IBM wskazała na konieczność jeszcze bardziej pogłębionej współpracy, nie tylko na linii miasto-inwestor.

- Bez wsłuchania się w głosy różnych grup, nie da się osiągnąć satysfakcjonującego poziomu rozwoju. Biznes, mieszkańcy, studenci, samorządowcy - każda grupa ma własne potrzeby i własny punkt widzenia. Jeśli jednak będziemy aktywnie komunikowali się ze wszystkimi podmiotami, wtedy będzie możliwy konsensus. To szansa na dalszą budowę silnego Górnego Śląska - dodała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.