Pracownicy Amazon dostaną nawet 5 tys. dol. za odejście z firmy

0 0
Pracownicy Amazon dostaną nawet 5 tys. dol. za odejście z firmy

Amazon w USA zaproponował pracownikom bonusy pieniężne za rezygnację z pracy, które mogą wynosić nawet 5 tys. dol. Skąd taki pomysł?

Jak podaje portal Biztok.pl amerykański Amazon stworzył nietypowy program „Pay to Quit", w ramach którego nowo zatrudnieni pracownicy mogą raz w roku otrzymać dodatkowe 2 tys. dolarów za odejście z firmy. Z roku na rok kwota wzrasta o tysiąc dol., aż do 5 tys. Pomysł został zapożyczony od firmy Zappos, której działalność opisywaliśmy tutaj: Świat należy do ludzi odważnych, Zappos - do człowieka szalonego

Jeff Bezos, szef Amazona wyjaśnia, że nie chce, aby zatrudnieni rezygnowali z pracy. Program ma skłonić pracowników do zastanowienia się czy rzeczywiście chcą pracować w przedsiębiorstwie.

- Mamy nadzieję, że nie przyjmą tej oferty, bo chcemy ich zatrzymać. Proponując wypłatę za odejście, chcemy ich skłonić do czegoś innego: do zastanowienia się, czego naprawdę chcą. Zdarza się, że czasem pracownik zatrudnia się gdzieś, choć nie jest przekonany do słuszności tej decyzji. A jak wiadomo, w długim terminie nie wpływa to pozytywnie ani na pracownika, ani na firmę - cytuje Jeffa Bezosa Biztok.pl.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.