Pracownicy Amazon dostaną nawet 5 tys. dol. za odejście z firmy

Amazon w USA zaproponował pracownikom bonusy pieniężne za rezygnację z pracy, które mogą wynosić nawet 5 tys. dol. Skąd taki pomysł?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy Amazon dostaną nawet 5 tys. dol. za odejście z firmy

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

14 kwi 2014 9:50


Jak podaje portal Biztok.pl amerykański Amazon stworzył nietypowy program „Pay to Quit", w ramach którego nowo zatrudnieni pracownicy mogą raz w roku otrzymać dodatkowe 2 tys. dolarów za odejście z firmy. Z roku na rok kwota wzrasta o tysiąc dol., aż do 5 tys. Pomysł został zapożyczony od firmy Zappos, której działalność opisywaliśmy tutaj: Świat należy do ludzi odważnych, Zappos - do człowieka szalonego

Jeff Bezos, szef Amazona wyjaśnia, że nie chce, aby zatrudnieni rezygnowali z pracy. Program ma skłonić pracowników do zastanowienia się czy rzeczywiście chcą pracować w przedsiębiorstwie.

- Mamy nadzieję, że nie przyjmą tej oferty, bo chcemy ich zatrzymać. Proponując wypłatę za odejście, chcemy ich skłonić do czegoś innego: do zastanowienia się, czego naprawdę chcą. Zdarza się, że czasem pracownik zatrudnia się gdzieś, choć nie jest przekonany do słuszności tej decyzji. A jak wiadomo, w długim terminie nie wpływa to pozytywnie ani na pracownika, ani na firmę - cytuje Jeffa Bezosa Biztok.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.