Pracodawcy zatrudniają na czarno. I to przez pośredniaki

Urząd pracy to dla firm miejsce, w którym za darmo mogą umieszczać oferty pracy, przeglądane codziennie przez tysiące osób. Dziwne jest jednak to, że kiedy znajdzie się już odpowiedni kandydat na dane stanowisko - pracodawcy nagle się wycofują.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracodawcy zatrudniają na czarno. I to przez pośredniaki

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

20 mar 2014 9:15


Jak pisze "Puls Biznesu", kontrola NIK wykazała, że państwowe urzędy pracy służą pracodawcom jako narzędzie powiększania zatrudnienia w... szarej strefie. Znalezieni przez pośredniaka pracownicy owszem, są zatrudniani, ale na czarno. Kiedy zostanie już wytypowany odpowiedni kandydat do pracy, pracodawca nagle wycofuje się ze swojej oferty, by móc zatrudnić kogoś na czarno.

W ten sposób nadal pozostają zarejestrowani w urzędzie jako bezrobotni, pobierają zasiłek i mają opłacone ubezpieczenie. Co ma z tego pracodawca? Bardzo taniego pracownika do dyspozycji i darmowy słup ogłoszeniowy w postaci pośredniaka - czytamy w "PB".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

przedsiębiorca 2014-03-20 14:35:57

pracownicy UP mogą iść do zakładów na kontrolę i zwyczajnie zapytać tam pracującego o pokazanie umowy o pracę , czy takie kontrole się odbywają , jeszcze o żadnej nie słyszałam, a prawo na to pozwala , ale komu by się chciało ruszyć z zza biurka , siedzieć i wypełniać formularze różnej maści to takie wygodne. Druga sprawa - to należy zadać sobie pytanie jak ten przedsiębiorca ma konkurować z Chińczykami- chyba tylko zatrudniając na czarno - niestety o tym ciągle nikt nie myśli dlaczego Chińczyk sprzedaje wszystko taniej?