Pracodawcy coraz chętniej zatrudniają Ukraińców

Z roku na rok polscy pracodawcy mają coraz większy problem ze znalezieniem osób chętnych do wykonywania prostych prac. Stąd olbrzymie nadzieje pokładane są w imigrantach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracodawcy coraz chętniej zatrudniają Ukraińców

PODZIEL SIĘ


Autor: PropertyNews.pl

Property News

3 sie 2016 12:32


Jak wynika z aktualnych danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Opieki Społecznej, tylko i wyłącznie w I połowie tego roku złożono aż 614 tys. oświadczeń o chęci zatrudnienia Ukraińców. Przez cały 2015 rok było ich 763 tys. rok. Dla porównania, w 2014 liczba ta wynosiła 373 tys., w 2013 - 80 tys.

Oświadczenia to podstawowy krok do zatrudnienia obcokrajowca. Przedsiębiorca musi je zgłosić w lokalnym urzędzie pracy. Następnie obcokrajowiec jest rejestrowany.

Czytaj też: Związek Pracodawców Polskich: Polska pilnie potrzebuje imigrantów. Najlepiej Ukraińców

Skąd zainteresowanie Ukraińcami? Spadające bezrobocie w Polsce powoduje, że coraz trudniej znaleźć pracownika do prostych zadań. O rosnącym problemie mówi głośno m.in. branża budowlana, firmy magazynowe i logistyczne, a także hotelarze. Przyjazd obcokrajowców może być dla nich ratunkiem.

Jednocześnie zapotrzebowanie na lepiej wykształconych obcokrajowców posiadają firmy z sektora IT czy księgowości. Tu wymagana jest jednak specjalistyczna wiedza i znajomość języków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.