Praca z polecenia Luxoft, Capgemini: Nawet 20 tys. zł dla pracownika za rekomendację kandydata

0 0
Praca z polecenia Luxoft, Capgemini: Nawet 20 tys. zł dla pracownika za rekomendację kandydata
Standardowe nagrody w przypadku większości programów poleceń wynoszą równowartość jednego miesięcznego wynagrodzenia. (fot. pixabay)

500 złotych za stanowiska juniorskie, 5 tys. zł za specjalistyczne i nawet 10 tys. za menedżerskie. Tyle płaci za polecenie pracownika firma Luxoft z branży IT. A w pilnych przypadkach - dwa razy tyle.

Nie tylko Luxoft jest w stanie sporo zapłacić pracownikowi za polecenie kandydata do pracy. Inny międzynarodowy gracz IT - Capgemini Software Solutions Center, płaci od 3 do 10 tys. zł. W rekrutacje z polecenia inwestują także takie firmy jak np. Accenture Łódź Delivery Center czy Allegro.

Standardowe nagrody w przypadku większości programów poleceń wynoszą równowartość jednego miesięcznego wynagrodzenia. Część firm stosuje także stopniowanie kwot w zależności od wysokości stanowiska. Liczba rekrutacji z polecenia waha się w zależności od firmy – w większości jest to kilkanaście procent, ale np. w przypadku Cartrack Polska, oddziału międzynarodowego dostawcy usług telemetrycznych, to aż 50 proc.

Dlaczego firmy są w stanie tyle płacić za polecenia?

Ponieważ to się opłaca. Według iCIMS, dostawcy oprogramowania rekrutacyjnego, 56 proc. pracowników z rekomendacji zajmuje swoje stanowiska ponad 5 lat, a mniej niż rok – tylko 8 proc. To znacznie lepszy wynik, niż w przypadku innych ofert. Jak dodaje CareerBuilder, 82 proc. pracodawców uważa programy poleceń za czołowe narzędzia rekrutacji pod względem jakości zatrudnianych osób.

Według Macieja Wituszyńskiego, menedżera ds. rekrutacji w Shell Business Operations (SBO) Kraków, gdzie z rekomendacji pochodzi co czwarty pracownik, kandydaci z polecenia są bardziej dopasowani do ofert, na które aplikują. Taka sytuacja to efekt bardziej przemyślanych motywów stojących za aplikacją. Dbając o swoją reputację, skutecznie polecający sięgają po sprawdzone osoby, a także bardziej uważnie przyglądają się proponowanym specjalistom. Tak było w przypadku Marty Hebdy z SBO Kraków, poleconej przez wieloletnią przyjaciółkę.

- Na studiach razem działałyśmy w AIESEC, globalnej organizacji studenckiej. To świetna szkoła organizacji pracy i zarządzania projektami. Dzięki temu doświadczeniu wiemy, że możemy na siebie liczyć i że działamy efektywnie. Dzisiaj jesteśmy praktycznie nierozłączne, także w pracy. Po poleceniu udało mi się z powodzeniem przejść wszystkie poziomy rekrutacji i po sześciu dniach od ostatniego etapu dostałam etat. Natomiast koleżanka premię – mówi Marta Hebda, HR Advisor International Mobility w Shell Business Operations Kraków.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

  • Normalnie 10 tys. a w pilnych przypadkach nawet dwa razy tyle, czyli 20 tys. zł. Pozdrawiamy
  • Widzę pewną nieścisłość - finalnie do 20 tys pln czy 10 tys pln za polecenie na rolę menedżerską?

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.