Praca, woj, pomorskie: Adecco Poland płaci za rekomendacje pracowników

• Firmy w województwie pomorskim odnotowują stały wzrost zapotrzebowania na nowe miejsca pracy.
• Według prognoz Adecco Poland, w drugim półroczu pracodawcy zamierzają w dalszym ciągu zwiększać zatrudnienie, a przy tym oferować większe wynagrodzenie oraz dodatkowe świadczenia.
• Praca w regionie koncentruje się wokół szeroko rozumianej branży produkcyjnej, a najbardziej poszukiwanymi i rekrutowanymi pracownikami co miesiąc są pracownicy magazynowi i produkcji.
• Coraz częściej zdarza się, że do firm wracają osoby, które już kiedyś były ich pracownikami.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca, woj, pomorskie: Adecco Poland płaci za rekomendacje pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

3 sie 2016 16:50


Tylko w czerwcu dla jednego z lokalnych zakładów firmy Jabil zrekrutowano 300 nowych pracowników, a do trzeciego tygodnia lipca było to ponad 200 dodatkowych osób. Zapowiadany wzrost w zatrudnieniu kolejnych pracowników to okazja nie tylko na znalezienie zatrudnienia dla nowych osób.

Z danych Adecco Poland wynika, że od początku roku w jednym z zakładów w samym Kwidzynie zostało przyjętych w sumie ponad 300 osób powracających do pracy. W trakcie trwającego od czerwca wzmożonego okresu rekrutacyjnego dla produkcji z branży elektronicznej w Kwidzynie zatrudnienie do końca tego roku ma znaleźć kolejnych dodatkowych kilkadziesiąt osób.

Starzy pracownicy wracają do firm

W coraz większym stopniu kandydaci ubiegający się o zatrudnienie stanowią osoby pracujący u tego pracodawcy w ubiegłych latach. Jak wskazują dane Adecco Poland, liczba powracających pracowników z racji na wzrosty w zatrudnieniu rok do roku stanowi obecnie ok. 33 proc. i ten wskaźnik z miesiąca na miesiąc będzie rósł. Dzieje się tak między innymi dlatego, że wynagrodzenie i system bonusowy jest bardziej atrakcyjny, aniżeli u innych pracodawców z województwa kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, szczególnie jeśli bierze się pod uwagę ofertę dla pracowników do działów technicznych, dystrybucji (IC) czy magazynu.

- Bardzo cieszymy się z faktu, że coraz większa liczba pracowników, którzy pracowali w fabryce Jabil w 2014 jak i 2015 r., postanowiła wrócić i ponownie znaleźć zatrudnienie u tego pracodawcy. Z rozmów z tymi pracownikami wynika, że głównymi kryteriami którymi się kierują wiążąc się z pracodawcą jest znacznie wyższe wynagrodzenie niż w dotychczasowych firmach w których pracowali oraz możliwość dostępu do stołówki, jak i spory wachlarz benefitów jakie daje pracodawca – podkreśla Magdalena Lemańczyk, On-site Manager w Adecco Poland.

Z agencji zatrudnienia do pracodawcy

Kolejnym istotnym czynnikiem jest przyśpieszony proces przejść pracowników z agencji zatrudnienia bezpośrednio do pracodawcy. Zatrudnieni przechodzą oceny miesięczne i jeśli pracownik jest solidny i ma nienaganną obecność w pracy, może zostać przejęty na zatrudnienie stałe nawet już po kilku miesiącach pracy.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

yxyxy 2016-08-04 15:25:45

Do starych firm się wraca jak sie nie znajdzie nic lepszego i jest się w desperacji.W końcu jakieś powody były że się odeszło.