Praca w Ursusie: Rekrutacja w Lublinie trwa

Pracownicy produkcyjni, konstruktorzy, ale i handlowcy ds. ekspansji zagranicznych w UE, kontrolerzy finansowi, księgowi - tych pracowników poszukuje producent maszyn rolniczych Ursus.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w Ursusie: Rekrutacja w Lublinie trwa

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

22 wrz 2016 9:02


- Cały czas rekrutujemy. W Lublinie, w związku z realizowanymi projektami będziemy rekrutować kolejnych ok. 100-150 osób - mówi Karol Zarajczyk, prezes grupy Ursus. - Teraz mamy ok. 1 tys. pracowników, podczas gdy jeszcze w 2012 r. w całej grupie pracowało ok. 300 osób. Zwiększamy zatrudnienie średnio o 30 proc. rocznie - dodaje.

Jak jednak podkreśla, zanim firma decyduje się na nowe rekrutacje, najpierw daje szanse na wyższe wynagrodzenia - poprzez pracę w nadgodzinach - załodze. - Dopiero kiedy ta formuła się wyczerpuje, zaczynamy zatrudniać kolejne osoby - wyjaśnia Zarajczyk.

Czytaj też: Szef Ursusa szczerze o polskich pracownikach

Ursus poszukuje przede wszystkim pracowników produkcyjnych, konstruktorów, ale także handlowców ds. ekspansji zagranicznej w UE, kontrolerów finansowych, księgowych. - Firma się rozwija bardzo szybko i gwałtownie, więc multiplikowanie stanowisk jest niezbędne - wyjaśnia prezes grupy.

Jak podkreśla, Ursus nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony kandydatów pracą w firmie, jednak jest kłopot z jakością pracowników, dlatego Ursus angażuje się we wpółpracę z uczelniami, a także szkołami zawodowymi.

- Będziemy teraz otwierać przyzakładową szkołę zawodową w Lublinie. Współpracujemy z politechnikami, skąd pozyskujemy pracowników do działów technicznych, rozwojowych. W Lublinie są silne tradycje motoryzacyjne i uczelnie, więc pod tym względem jest tam bardzo dobrze. Gorzej jest w woj. warmińsko-mazurskim - podsumowuje Karol Zarajczyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.