Praca w TIS Group na Podlasiu. Polska spółka przenosi produkcję z Białorusi do Polski

• Producent kotłów CO, frupa TIS otwiera swój pierwszy zakład produkcyjny w Polsce.
• Kotły CO będą produkowane w Lipsku na Podlasiu.
• Wraz z otwarciem nowego zakładu, tylko w tym roku pracę w nim znajdzie co najmniej 15 osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w TIS Group na Podlasiu. Polska spółka przenosi produkcję z Białorusi do Polski

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

25 sty 2016 9:45


TIS Group to polski producent kotłów CO na paliwa stałe – takie, jak drewno, węgiel, ekogroszek czy pellet. Firma działa od 2007 roku. Dotychczas cały proces produkcyjny realizowany był w należącym do spółki białoruskim zakładzie, w którym pracowało kilkadziesiąt osób. - Stale rosnące zainteresowanie naszymi produktami na rodzimym rynku sprawiło jednak, że część produkcji zdecydowaliśmy się przenieść do Polski – mówi Tomasz Mańczuk, prezes TIS Group.

- W lipskim zakładzie powstawać będzie pełna gama oferowanych przez nas kotłów centralnego ogrzewania. Nowa fabryka umożliwi nam także produkcję w pełni zautomatyzowanych palników do pelletu – opisuje przedstawiciel TIS Group.

Co istotne, przy okazji otwarcia zakładu, spółka zapowiada wzrost zatrudnienia. Tylko w tym roku pracę znajdzie co najmniej 15 osób. Poszukiwani przede wszystkim są spawacze, pomocnicy spawaczy, inżynierowie ciepłownictwa, handlowcy, a także pomoc biurowa.

Produkcja w Lipsku

Nowy zakład umiejscowiony został w Lipsku nad Biebrzą. Stworzono go na bazie istniejącej już hali magazynowej z lat 70., która wymagała generalnego remontu. W efekcie powstało 180 m kw. powierzchni biurowej (działy: projektowy, konstrukcyjny, handlowy itd.) z wydzieloną częścią socjalną oraz kotłownia, w której znalazło się laboratorium ze stanowiskami badawczymi. Oprócz tego, w hali wymieniony został również dach, a także cała instalacja hydrauliczna i system ogrzewania. Wiosną zaś budynek zostanie dodatkowo ocieplony z zewnątrz.

Obecnie, całość zajmuje 1,5 tys. m kw. Do zakładu przynależy też plac o wielkości 8 tys. m kw., pozwalający na dalszą rozbudowę.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.