Praca w TIS Group na Podlasiu. Polska spółka przenosi produkcję z Białorusi do Polski

0 0
Praca w TIS Group na Podlasiu. Polska spółka przenosi produkcję z Białorusi do Polski
TIS Group uruchomi produkcję kotłów CO w Lipsku na Podlasiu. /fot. fotolia

• Producent kotłów CO, frupa TIS otwiera swój pierwszy zakład produkcyjny w Polsce.
• Kotły CO będą produkowane w Lipsku na Podlasiu.
• Wraz z otwarciem nowego zakładu, tylko w tym roku pracę w nim znajdzie co najmniej 15 osób.

TIS Group to polski producent kotłów CO na paliwa stałe – takie, jak drewno, węgiel, ekogroszek czy pellet. Firma działa od 2007 roku. Dotychczas cały proces produkcyjny realizowany był w należącym do spółki białoruskim zakładzie, w którym pracowało kilkadziesiąt osób. - Stale rosnące zainteresowanie naszymi produktami na rodzimym rynku sprawiło jednak, że część produkcji zdecydowaliśmy się przenieść do Polski – mówi Tomasz Mańczuk, prezes TIS Group.

- W lipskim zakładzie powstawać będzie pełna gama oferowanych przez nas kotłów centralnego ogrzewania. Nowa fabryka umożliwi nam także produkcję w pełni zautomatyzowanych palników do pelletu – opisuje przedstawiciel TIS Group.

Co istotne, przy okazji otwarcia zakładu, spółka zapowiada wzrost zatrudnienia. Tylko w tym roku pracę znajdzie co najmniej 15 osób. Poszukiwani przede wszystkim są spawacze, pomocnicy spawaczy, inżynierowie ciepłownictwa, handlowcy, a także pomoc biurowa.

Produkcja w Lipsku

Nowy zakład umiejscowiony został w Lipsku nad Biebrzą. Stworzono go na bazie istniejącej już hali magazynowej z lat 70., która wymagała generalnego remontu. W efekcie powstało 180 m kw. powierzchni biurowej (działy: projektowy, konstrukcyjny, handlowy itd.) z wydzieloną częścią socjalną oraz kotłownia, w której znalazło się laboratorium ze stanowiskami badawczymi. Oprócz tego, w hali wymieniony został również dach, a także cała instalacja hydrauliczna i system ogrzewania. Wiosną zaś budynek zostanie dodatkowo ocieplony z zewnątrz.

Obecnie, całość zajmuje 1,5 tys. m kw. Do zakładu przynależy też plac o wielkości 8 tys. m kw., pozwalający na dalszą rozbudowę.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.