Praca w ThyssenKrupp: 700 miejsc w Gdańsku

W ciągu najbliższych kilku lat około 700 osób znajdzie pracę w gdańskim biurze ThyssenKrupp. W piątek 11 września firma otworzyła w Gdańsku Globalne Centrum Usług Wspólnych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w ThyssenKrupp: 700 miejsc w Gdańsku

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

11 wrz 2015 14:48


- To największe na świecie centrum Global Shared Services (GSS) firmy ThyssenKrupp. Obecnie zatrudniamy tu 46 osób. Pod koniec roku liczba pracowników wyniesie ok. stu. W ciągu najbliższych 5-7 lat w biurze w Gdańsku pracę znajdzie ok. 700 osób - powiedział dyrektor Centrum Usług Wspólnych ThyssenKrupp w Gdańsku, Robert Góra.

Oprócz Gdańska, biura GSS firmy ThyssenKrupp mieszczą się jeszcze w Niemczech (Bochum - 250 pracowników, Essen - 580 pracowników) oraz Indiach, gdzie pracuje ok. 600 osób.

Góra podkreślił, że po osiągnięciu docelowego zatrudnienia placówka ThyssenKrupp w Gdańsku będzie największym centrum usług biznesowych na Pomorzu.

Wykształcona kadra

Podczas prezentacji przedsięwzięcia dyrektor finansowy ThyssenKrupp Guido Kerkhoff podkreślił, że o wyborze Gdańska na miejsce centrum przesądziło m.in. wysoko rozwinięte środowisko Shared Services Center, dobrze wykształcona kadra i wysoka jakość usług.

ThyssenKrupp wynajął w Gdańsku 5 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej w budynku Olivia Six, należącym do kompleksu Olivia Business Centre.

Centrum zajmuje się m.in. finansami i księgowością, kadrami i płacami oraz zarządzaniem nieruchomościami w spółkach ThyssenKrupp na całym świecie.

155 tys. pracowników

ThyssenKrupp zaliczany jest do światowych liderów w przemyśle ciężkim m.in. metalurgicznym, samochodowym i stoczniowym. Koncern ma ok. 600 firm w prawie 80 krajach, zatrudniając 155 tys. osób. W Polsce działają spółki wywodzące się z koncernu ThyssenKrupp AG, które realizują usługi bądź dostawy w takich branżach, jak budownictwo przemysłowe i specjalistyczne, hutnictwo, komunikacja szynowa.

W Gdańsku funkcjonuje obecnie prawie 40 centrów usług biznesowych, które zatrudniają kilkanaście tysięcy pracowników. Zajmują się głównie outsourcingiem usług finansowych, obsługą klienta i IT. W firmach pracują przede wszystkim absolwenci uczelni wyższych, znający języki obce.

Inwestycja niemieckiego koncernu wspierana była przez inicjatywę Invest in Pomerania, w szczególności przez Agencję Rozwoju Pomorza oraz Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.