Praca w strefach ekonomicznych. Tysiące nowych ofert

0 0
Praca w strefach ekonomicznych. Tysiące nowych ofert
Suwalska, Katowicka, Mielecka czy Pomorska SSE - gdzie najwięcej inwestycji i miejsc pracy? fot. Euro-Park Mielec

Specjalne Strefy Ekonomiczne podsumowują 2015 rok. Ile zezwoleń wydały? Ile powstanie nowych miejsc pracy, a jak wiele zostanie utrzymanych?

Mielecka Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała w 2015 r. firmom 32 zezwolenia na prowadzenie działalności (z czego 27 dotyczy polskich firm). W efekcie powstanie ponad 1,2 tys. nowych miejsc pracy.

Na 32 zezwolenia tylko 11 to reinwestycje, pozostałe otrzymali nowi inwestorzy. Wśród firm, które otrzymały w 2015 r. swoje pierwsze zezwolenia, są m.in. Gumotiv - producent uszczelnień gumowych do systemów instalacyjno-sanitarnych, Basco 2 - producent elementów z zastosowaniem w branżach grzewczej i sanitarnej, spółka Q-TEQ, która zajmuje się produkcją multimaszyn do obróbki materiałów twardych, South Bay Solutions Europe czy CNC Innovations - firmy zajmujące się obróbką skrawaniem metali dla różnych branż, m.in. motoryzacji i lotnictwa.

Od początku powstania SSE Euro-Park w Mielcu (1995 r.) wydano już 330 zezwoleń, nakłady inwestycyjne wyniosły 7,5 mld zł i powstało 26 tys. miejsc pracy.

Ile inwestycji i miejsc pracy w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej? Czytaj tutaj.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Utworzenie i utrzymanie ponad 3 tys. miejsc pracy zadeklarowali inwestorzy, którzy otrzymali w 2015 r. zezwolenia na działalność w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (PSSE). 15 firm planuje zainwestować w SSE ponad 380 mln zł.

Iwona Paliszewska z biura zarządzania projektami inwestycyjnymi w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (PSSE) poinformowała, że w 2015 r. wydanych zostało 15 zezwoleń na działalność, w tym osiem dla polskich firm.

Czytaj też: Joanna Erbel: W specjalnych strefach ekonomicznych panuje wyzysk

Inwestorzy zadeklarowali zainwestowanie ponad 380 mln zł oraz utworzenie 444 nowych i utrzymanie 2601 miejsc pracy. Tylko w grudniu wydano sześć zezwoleń.

Zezwolenie otrzymała m.in. spółka Pinguin Foods Polska (producent mrożonek), która planuje stworzyć co najmniej 30 nowych miejsc pracy. W Toruniu natomiast spółka Boryszew Components Poland wybuduje nowy zakład produkcji podzespołów z tworzyw sztucznych. Planuje zainwestować co najmniej 50 mln zł i do końca 2018 r. zatrudnić 200 osób.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.