Praca w Skanska: Wiedza techniczna inżyniera nie wystarczy

6
Praca w Skanska: Wiedza techniczna inżyniera nie wystarczy Największy wpływ na rozwój pracownika mają codzienne doświadczenia. (fot.fotolia)
• Obecnie od inżyniera oczekuje się posiadania nie tylko wiedzy technicznej, ale i umiejętności miękkich.
• Skanska stawia na rozwój kompetencji pracowników m.in. przez doświadczenie.
• Pracownicy firmy dzielą się również wiedzą między sobą - wcielając w role mentorów lub trenerów wewnętrznych.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w Skanska: Wiedza techniczna inżyniera nie wystarczy

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

9 maj 2016 16:23


- Największy wpływ na rozwój pracownika mają codzienne doświadczenia (70 proc.), wymiana wiedzy i uczenie się od przełożonego i współpracowników (20 proc.), dlatego w Skanska cenimy osoby z inicjatywą, nastawione na poszerzanie wiedzy i zdobywanie różnorodnych doświadczeń, które nie boją się podejmowania nowych zadań pozwalających im zdobywać umiejętności pod okiem bardziej doświadczonych kolegów – informuje Katarzyna Skorupka-Podziewska, dyrektor ds. zarządzania zasobami ludzkimi w Skanska.

Obecnie np. od inżyniera oczekuje się posiadania nie tylko wiedzy technicznej, ale też pakietu dodatkowych kompetencji. Duże znaczenie mają umiejętności miękkie, np. zdolność pracy w zespole, otwartość i odpowiedzialność.

- Zgodnie ze stosowanym w Skanska modelem rozwoju, najszybciej uczymy się wykorzystując zdobyte informacje w praktyce, eksperymentując z nowymi sposobami działania, podejmując zadania wychodzące poza nasze podstawowe obowiązki czy zmieniając czasowo ich zakres – mówi Katarzyna Skorupka-Podziewska.

- Umożliwiamy to naszym pracownikom m.in. poprzez udział w pracach na różnych projektach, wizyty na budowach, podczas których pracownicy wymieniają się wiedzą czy przez pracę przy międzynarodowych projektach w różnych zakątkach świata. W ramach programu wymiany pracowników Skanska Unlimited nasi fachowcy podczas półrocznego pobytu za granicą mają szansę zdobywać doświadczenie i uczyć się od specjalistów z różnych krajów - dodaje.

Ważne jest dzielenie się wiedzą

Jednym z najlepszych sposobów rozwoju w obszarze kompetencji miękkich, do którego Skanska zachęca pracowników, jest dzielenie się ich własną wiedzą. Jest to możliwe np. dzięki objęciu funkcji trenera wewnętrznego na szkoleniach tematycznych, zostanie opiekunem nowych pracowników lub mentorem.

Czytaj też: Andrulewicz, Skanska: W 2016 r. zwiększymy zatrudnienie o kilkaset osób

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.