Praca w rolnictwie: Rolniku nie masz kiedy wydoić krów? Wynajmij dojarza

Jedna z firm w woj. podlaskim wprowadziła nowatorską usługę - dojarze do wynajęcia. Mobilni pracownicy dojadą do każdego gospodarstwa i zastąpią rolnika w dojeniu krów oraz opieką nad stadem nawet przez kilka dni.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w rolnictwie: Rolniku nie masz kiedy wydoić krów? Wynajmij dojarza

PODZIEL SIĘ


Autor: Farmer.pl/AT

www.farmer.pl

12 sty 2018 14:00


Hodowlę bydła mlecznego można bezsprzecznie zaliczyć do jednej z najbardziej uciążliwych działalności rolniczych. Trudno na dłużej wyrwać się z gospodarstwa, bo jak nie udój, to zadawanie paszy, usuwanie obornika itp., a przecież każdy potrzebuje chwili odpoczynku.

Naprzeciw tym potrzebom wyszła jedna z firm na Podlasiu, która wprowadziła płatne dojenie. Jak zapewnia firma, jej kadra, to wykwalifikowani pracownicy z kilkunastoletnim stażem zawodowym, którym bez obawy można powierzyć opiekę nad swoim stadem krów.

Czytaj też: Rolników w Polsce coraz mniej

Poza usługą udoju, można zamówić podstawowe prace gospodarskie takie jak przygotowanie i zadawanie pasz oraz w razie potrzeby, usługę weterynaryjną. Jak zapewnia usługodawca, dbając o najwyższy standard usługi, pobierane są próbki mleka ze zbiornika głównego przed i po zakończonym udoju i przechowywane przez 24 godziny. Średni koszt w stadzie do 50 szt. to ok. 300 zł za poranny lub wieczorny udój.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.