Praca w Luxoft: 2 tys. osób zatrudnionych, a kolejnych kilkaset jeszcze w tym roku

0 0
Praca w Luxoft: 2 tys. osób zatrudnionych, a kolejnych kilkaset jeszcze w tym roku
W zeszłym roku Luxoft zwiększył swoją kadrę w Polsce trzykrotnie i zamierza kontynuować wzrost. (fot. Luxoft/Facebook)

Zajmująca się outsourcingiem IT firma Luxoft zatrudnia już w Polsce 2 tys. pracowników. W tym roku planuje przyjąć kilkaset osób w biurach firmy w Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku, a także otworzyć oddział w kolejnym mieście.

Jak poinformował w czwartek (14 kwietnia) Wojciech Mach, dyrektor zarządzający Luxoft Poland i Luxoft Central Europe, obecnie w Polsce pracuje już niemal co piąty specjalista zatrudniony w firmie na świecie.

W zeszłym roku Luxoft zwiększył swoją kadrę w Polsce trzykrotnie i zamierza kontynuować wzrost. W 2016 r. planuje zwiększenie zatrudnienia o ok. 25 proc. i wejście do kolejnego miasta - jego nazwa na razie nie została podana. Obecnie firma rozwija swoje centra w Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku.

- Ubiegły rok był wyjątkowy pod względem skali zatrudnienia, w tym chcemy utrzymać trend wzrostowy i zatrudnić przynajmniej kilkaset osób - zaznaczył Mach.

Podkreślił, że Polska odgrywa wyjątkową rolę w globalnej sieci biznesowej Luxoft. - To lokalizacja, w której można zarówno zatrudniać wysokiej klasy informatyków, jak i znajdować nowych partnerów biznesowych - ocenił dyrektor.

Obecnie ponad połowa pracowników firmy pracuje w centrach ulokowanych w Krakowie, w ubiegłym roku czterokrotnie wzrosła kadra specjalistów z Wrocławia. W grudniu zeszłego roku otwarty został również oddział w Gdańsku, gdzie obecnie projekty realizuje kilkudziesięciu informatyków.

Luxoft rekrutuje przede wszystkim programistów i specjalistów IT z 3-5-letnim doświadczeniem z Krakowa, Wrocławia i Trójmiasta, a także innych części Polski i zagranicy. Zatrudnia też absolwentów znajdujących się na początku kariery zawodowej.

- W Polsce realizujemy projekty na rzecz czołowych globalnych marek z branż bankowości inwestycyjnej, nowych technologii oraz turystycznej, a od niedawna także dla jednego z gigantów branży motoryzacyjnej - poinformował Mach.

Luxoft to globalny dostawca usług IT, notowany na nowojorskiej giełdzie (NYSE). Obecnie zatrudnia 11 tys. osób w 17 krajach, m.in. w Ameryce Północnej, Europie, Azji i Afryce. Firma jest obecna w Polsce od 2010 roku.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.