Praca w kawiarni i sklepie także może zrobić dobre wrażenie w CV

Nie musi to być doświadczenie zdobyte w wielkiej korporacji, czy znanej firmie. Praca w bibliotece, kawiarni, czy pobliskim sklepie spożywczym także ma znaczenie dla przyszłego szefa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w kawiarni i sklepie także może zrobić dobre wrażenie w CV

PODZIEL SIĘ


Autor: jo

20 paź 2014 17:29


Na decyzję o tym, że studenci pracują podczas studiów wpływ w dzisiejszych czasach mają zwykle pracodawcy, oczekujący od potencjalnego kandydata z dyplomem ukończenia studiów w kieszeni, minimum kilkumiesięcznego, a czasem nawet 2-3 letniego doświadczenia zawodowego.

Czytaj też: Na studiach zamiast na imprezę lepiej iść do pracy

tu pojawia się podstawowe pytanie, jeśli praca podczas studiów to na pełny etat, czy dorywcza? Wszystko zależy od możliwości czasowych, kierunku na jakim studiujemy, a także czy jest to tryb studiów dziennych czy zaocznych. Nasuwa się więc pytanie czy warto pracować na stanowisku nie związanym z kierunkiem studiów?

- Oczywiście, że warto - uważa Aneta Staszkiewicz, HR menedżer z ASM Group. Studia to idealny czas na poszukiwania swojej drogi zawodowej, innymi słowy to możliwość sprawdzenia się na różnych polach. Możemy wtedy podejmować pracę w różnych miejscach i po prostu testować swoje możliwości - dodaje.

Z badań przeprowadzonych pod koniec 2012 roku przez ConQuest Consulting dotyczących opinii i preferencji studentów odnośnie odbytych praktyk i przyszłej pracy wynika, że ponad 50 proc. studentów podjęło pracę na umowę zlecenie, bądź dzieło. Najbardziej aktywnie pracy, bądź praktyk poszukiwali studenci IV i V roku. Wysyłali oni średnio 14 aplikacji, podczas gdy statystyczny student I roku wysyłał ich około 5 - ciu.

Czytaj też: Karierę warto rozpocząć już na studiach

- Te dane pokazują, że IV i V rok, to tak naprawdę „ostatni dzwonek” na podjęcie jakiejkolwiek pracy, aby nie startować z pustym CV – komentuje Aneta Staszkiewicz.

- Doświadczenie i niezależność, czytaj własne pieniądze, oto dlaczego warto pracować na studiach. Praca uczy wielu rzeczy, m.in. kompetencji miękkich, obycia w kontaktach z innymi pracownikami, dobrej organizacji, umiejętności pracy w zespole – wylicza Staszkiewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.