Praca w IT: Popyt na informatyków rośnie. Modnis otwiera więc kolejne biura i zatrudnia

• Zapotrzebowanie na doświadczonych informatyków nadal rośnie.
• Z jednej strony ich podaż na rynku pracy jest ograniczona, z drugiej – zarobki są coraz wyższe.
• Jak podkreślają eksperci informatycy w Polsce są znacznie lepiej dostępni niż w większości krajów Europy Zachodniej
• Modis Polska, dostawca pracowników na rzecz firm informatycznych, planuje w związku z tym rozwój swoich oddziałów w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.
• Zamierza też zatrudnić kolejnych konsultantów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w IT: Popyt na informatyków rośnie. Modnis otwiera więc kolejne biura i zatrudnia

PODZIEL SIĘ


Autor: Newseria.pl/AT

7 wrz 2016 12:48


– W tej chwili chcemy rozwijać się głównie w kierunku outsourcingu usług IT – zapowiada Maciej Pustół, dyrektor ds. operacyjnych w firmie Modis Polska. – W związku z tym kładziemy duży nacisk na rozwój i zatrudnienie kolejnych konsultantów, którzy będą się zajmować rekrutacją tzw. kontraktorów IT (jedna z form zatrudnienia zewnętrznego – red.).

Od 2007 roku Modis specjalizuje się w poszukiwaniu i pośrednictwie pracy na rzecz firm z branży informatycznej. Spółka prowadzi działalność poprzez swoją sieć siedemdziesięciu oddziałów w Europie i Ameryce Północnej. Z usług przedsiębiorstwa korzysta co roku przeszło dwa tysiące prywatnych i państwowych podmiotów. W roku 2009 firma weszła w skład grupy Adecco - światowego lidera usług HR działającego w ponad 60 krajach na sześciu kontynentach.

– Rozwój Modis w Polsce wpisuje się w ogólną strategię rozwoju Grupy Adecco zarówno na terenie naszego kraju, jak i w ogóle – wyjaśnia Maciej Pustół. – W br. osiągamy już blisko 50 proc. wzrost obrotów. Pragniemy utrzymać ten trend poprzez rozwój kolejnych lokalizacji i rozwój nowych kierunków biznesu. Idziemy w stronę bardziej zaawansowanego outsourcingu specjalistów IT. Jeśli będzie to możliwe również za granicą.

Jak podkreślają eksperci informatycy w Polsce są znacznie lepiej dostępni niż w większości krajów Europy Zachodniej. To osoby z reguły dobrze wykształcone i kreatywne. Znajdują pracę nie tylko przy tworzeniu gier komputerowych, czy innego oprogramowania, ale także podczas wdrażania skomplikowanych rozwiązań informatycznych dla dużych przedsiębiorstw. Firmy IT są zadowolone z jakości pracy Polaków, chociaż coraz bardziej muszą zwracać uwagę na koszty takiego zatrudnienia. Płace krajowych informatyków szybko bowiem rosną.

– Dla nas najbardziej istotne jest, że cały czas utrzymuje się duży popyt na tego rodzaju specjalistów, co bardzo ułatwia nam działalność – precyzuje Maciej Pustół. – Z drugiej jednak strony podaż takich pracowników jest ograniczona. Taka sytuacja stanowi dla nas spore wyzwanie.

Obecnie Modis w Polsce posiada trzy oddziały: w Krakowie, Warszawie oraz we Wrocławiu. Rosnące zapotrzebowanie na usługi przedsiębiorstwa sprawia, jak informuje Maciej Pustół, że planowana jest ich rozbudowa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.