Praca w IT: Kobiety cenią sobie zarobki oraz możliwość rozwoju

• 28 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Kobiet w ITC.
• Polki, które zdecydowały się na rozwój kariery zawodowej w sektorze teleinformatycznym, są zadowolone ze swojego wyboru.
• Jak wynika z raportu "Kobiety w IT", 75 proc. respondentek jest zdania, że warto pracować w branży IT.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w IT: Kobiety cenią sobie zarobki oraz możliwość rozwoju

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

28 kwi 2016 9:37


28 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Kobiet w ITC, który ma na celu promocję rozwoju kariery w sektorze teleinformatycznym wśród dziewcząt i młodych kobiet. W związku ze świętem został opublikowany raport "Kobiety w IT", który analizuje sytuację profesjonalistek na rynku IT w Polsce. W badaniu wzięło udział 1 035 kobiet, które odpowiedziały na pytania dotyczące ich doświadczeń zawodowych, wykształcenia oraz opinii na temat branży.

Respondentki badania w przeważającej części są młodymi profesjonalistkami do 30 roku życia. Często deklarują zadowolenie z pracy zawodowej oraz przypisują sektorowi IT wiele różnorodnych korzyści dla swojej kariery. Większość badanych kobiet nie posiada wykształcenia kierunkowego, ale mocno stawia na samokształcenie i rozwój kompetencji. Najwięcej respondentek pracuje na stanowiskach Software Developera i Software Testera.

Zdaniem 75 proc. ankietowanych, praca w IT przynosi im wiele korzyści. Kobiety cenią sobie zarobki oraz brak sztywnej hierarchii i bezrobocia. Do rozwoju kariery w obszarze IT motywuje je również szybki rozwój sektora.

Choć w powszechnym mniemaniu dominuje pogląd, że zmaskulinizowane branże nie są przychylne obecności kobiet, to z raportu wynika, że 44 proc. respondentek w swojej karierze nigdy nie doświadczyło przeciwności wynikających z ich płci. Świadczy to o wysokich kompetencjach specjalistek od IT oraz rosnącej otwartości branży na różnorodność, za czym przemawiają również dodatkowe działania wielu organizacji w celu edukacji i zwiększenia zatrudnienia kobiet na stanowiskach informatycznych.

Kobiety doskonale spisują się w rolach w każdym obszarze IT - biznesowym, obsługowym i technologicznym, dlatego też ich liczba w branży powinna rosnąć.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.