Praca w IT: Firmy muszą znaleźć nowy sposób na pozyskiwanie programistów do pracy

• Według Komisji Europejskiej liczba ofert pracy w branży IT w 2020 roku osiągnie 900 tys. i będą one stanowiły aż 70 proc. nowych wakatów.
• Już w tej chwili brakuje doświadczonych fachowców, a rekrutacje kończą się fiaskiem.
• Firmy muszą znaleźć nowe sposoby dotarcia do programistów. Co robić?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w IT: Firmy muszą znaleźć nowy sposób na pozyskiwanie programistów do pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

8 wrz 2016 10:35


Według kancelarii Sedlak & Sedlak w Polsce brakuje już 50 tysięcy specjalistów IT. To dlatego, że nawet tradycyjne branże, np. spożywcza, przenoszą się do internetu. Ze względu na tak drastycznie rosnące potrzeby rynku pracy i firm powstała największa konferencja programistyczna w Polsce - Code Europe. Pierwsza edycja odbędzie się 5 i 7 grudnia, w Krakowie i Warszawie. Wstęp jest bezpłatny.

Code Europe ma doprowadzić do spotkania top pracodawców z pasjonatami IT, których każda firma chciałaby mieć w zespole, ale trudno do nich dotrzeć. Większość programistów nie szuka pracy, bo wiedzą, że prędzej czy później headhunterzy sami się do nich odezwą. Nie przekonują ich też wysokie zarobki czy bonusy - to mają w standardzie. Liczy się rozwój, który zapewniają wysokiej jakości szkolenia.

Czytaj też: Polscy programiści uciekają pracować do USA, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii

- Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że w branży IT rozwój jest kluczowy. Poszukiwanie wiedzy, kontakt z najlepszymi fachowcami i udział w warsztatach są niezwykle ważne dla każdego, kto wiąże swoją przyszłość z programowaniem czy ogólnie pojętą informatyką - dodaje Tomasz Kreczmar, menadżer projektu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.