Praca w IT: Deweloper hybrydowy potrzebny od zaraz

Deweloperzy praktykujący Java i HTML5, którzy są w stanie pracować nad każdym etapem tworzenia aplikacji mobilnych, mogą liczyć na niezwykle atrakcyjne oferty pracy. Na całym świecie panuje bowiem niedobór developerów hybrydowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w IT: Deweloper hybrydowy potrzebny od zaraz

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

8 lut 2016 10:57


Zdaniem Łukasza Majewskiego, section managera IT Contracting w Hays Poland, eksperci IT, którzy do tej pory specjalizowali się tylko w jednym z tych języków, powinni rozważyć poświęcenie swojego czasu na rozwój kompetencji i zaznajomienie się z drugą technologią.

Problemem na rynku nie jest bowiem niedobór deweloperów Java, którzy jednocześnie są ekspertami w HTML5 lub językach skryptowych, ale brak pracowników potrafiących łączyć te dwie technologie w procesie budowy systemów. Jak bowiem twierdzą obserwatorzy rynku IT, wypracowanie takiego zestawu kompetencyjnego jest o wiele trudniejsze niż opanowanie każdego z tych języków.

− Jeśli powodzenie firmy w dużej mierze zależy od jakości aplikacji hybrydowych, odpowiadających na rosnące oczekiwania klientów wobec obsługi mobilnej, to można przewidywać, że niedobór kompetencji w tym obszarze będzie coraz bardziej naglącą kwestią – twierdzi Łukasz Majewski. − Brak odpowiednich pracowników może nawet doprowadzić do większych zakłóceń w ewolucji rynku aplikacji mobilnych, który stwarza ogromne możliwości dalszego rozwoju.

Developerzy hybrydowi poszukiwani

W Australii pędzący rozwój technologii mobilnych wpływa na wzrost zapotrzebowania na developerów hybrydowych. Podobna sytuacja ma miejsce w Singapurze, gdzie wzrost inwestycji w komputerowe urządzenia przenośne, sieci i infrastrukturę teleinformatyczną oraz rosnąca popularność bankowości mobilnej sprawiają, że developerzy hybrydowi są cennym nabytkiem dla każdej firmy z branży.

W Hong Kongu, ogromne zapotrzebowanie na tak unikalne kompetencje posiada realny wpływ na oczekiwania kandydatów względem wynagrodzenia i pakietu benefitów pozapłacowych. Na pozycję kandydatów na japońskim rynku IT oddziałuje prężnie rozwijający się tam obszar gier na urządzenia mobilne.

Od Londynu aż po Kanadę, nacisk na zwiększanie zaangażowania klientów w sieci sprawia, że developerzy hybrydowi mają przewagę w konkurowaniu o najbardziej innowacyjne projekty IT. Trend poszerzania obszaru działalności firmy o urządzenia mobilne przekłada się na rosnące zainteresowanie pracodawców specjalistami, którzy będą w stanie zbudować potrzebne systemy informatyczne.

− Jeśli całe deweloperskie życie spędziło się na pracy wyłącznie z HTMLem lub Javą, to teraz nadszedł najlepszy czas na zapoznanie się z tym drugim, dotychczas zaniedbanym językiem – podsumowuje Łukasz Majewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.