Praca w InPost nie taka kolorowa? Żeby pracować trzeba podpisać weksel

0 0
Praca w InPost nie taka kolorowa? Żeby pracować trzeba podpisać weksel

10 zł kary za niepoprawnie wypisane awizo, weksle i zmiany trwające po 12 godzin. A wszystko to przy pracy na umowę-zlecenie za maksymalną stawkę 10 zł brutto za godzinę - tak wygląda praca w InPost?

Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna", pracownicy InPost dostają do podpisania weksle na wypadek, gdyby roznoszone przez nich przesyłki zaginęły lub zostały zniszczone. Tyle tylko, że obowiązują one na wysokie, znacznie przekraczające zarobki doręczycieli sumy (do 5 tys. zł). Ponadto rozpoczęcie pracy nie jest możliwe, jeśli pracownik nie zgodzi się na przyjęcie weksla.

- Jest to niezbyt zgodne z duchem prawa, bo tak naprawdę pracownicy są stawiani przed faktem dokonanym. To rodzaj umowy o przystąpieniu, gdzie nie ma możliwości negocjowania warunków zatrudnienia. Nieprzyjęcie weksla oznacza brak pracy - mówi dla "DGP" mecenas Waldemar Gujski.

Firma potrzebuje więcej rąk do pracy i tylko w tym roku planuje zatrudnić 3 tys. osób. Niektórzy listonosze zatrudnieni w Poczcie Polskiej odebrali już sms-y od firmy Work Service (która prowadzi rekrutacje dla InPost), z propozycją zatrudnienia. Warunki? 1680 zł brutto plus 0,9 zł za każdy dostarczony dziennie list ponad normę (150 sztuk) - podaje "DGP".

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (38)

 • Nie polecam pracy w firmie IN POST w Woli Bykowskiej. Atmosfera jaka tam panuje to istny terror. Zarząd a w szczególności brygadziści za nic mają człowieka. Nie obchodzi ich czy jesteś już padnięty, czy byłeś na przerwie liczy się tylko to by wszystkie paczki wyjechały na czas z sortowni.Pracę więc dyktuje szalone tempo, które dyktują brygadziści wręcz krzycząc by robić coś szybciej. Nie obchodzi ich skąd wezmiesz kosz na paczki, palety czy paleciak. Praca ma być wykonana a więc ludzie tam pracujący jeden drugiemu zabiera kosze czy paleciaki. Ogólnie nie przynależysz do jednego brygadzisty. Każdy osobnik w niebieskim mundurku może kazać ci coś zrobić. A po wykonaniu swojej pracy oczywiście należy pomóc innym bo stać w pracy nie można. A tym bardziej siedzieć. Wszystko obserwują kamery, czas przerw jesy liczony co do minuty, nie wolno zbyt często wychodzić do toalety. Był czas że trzeba było wziąć plakietkę z napisem WC i taką założyć na szyję jak szło się za potrzebą. Teraz są tylko plakietki z napisem przerwa, którą wydaje brygadzista gdy uzna że możesz już iść na przerwę, czyli po skończonej pracy nad ranem. Ludzie tam pracujący donoszą jeden na drugiego więc nie wolno nikomu ufać. Nad brygadzistami są koordynatorzy w czerwonych kubrakach którzy kontrolują tempo pracy czasem stojąc nad tobą i patrząc się ile czasu trwa twoja praca. Był czas że mierzono czas poszczególnym pracownikom przy rozkładaniu listów. Pracowników za nic się tam ma. Jeśli się opierdalasz to cię zwolnią, jak robisz dobrze to cię wykorzystują, robisz swoją pracę a potem pracę innych. W sortowni panuje chaos, bałagan i chamstwo. Do tego dochodzą kary finansowe np. za brak firmowej koszulki-50zł, palenie-100zł, kary za zle rozłożone paczki, czy pójście na zwolnienie lekarskie! Migracja w firmie jest ogromna, co trochę zmieniają się ludzie i organizacja pracy często na pozbawioną logiki. Omijajcie IN POST w Woli Bykowskiej z daleka.
 • To obóz pracy XXI wieku!!! Pracownik jest traktowany jak śmieć !!!
 • Pracowałem na inpoście dwa dni plus dzień szkolenia w terenie. Traf chciał ze kolejnego dnia zachorowałem w pracy. Pierwszego dnia miałem 250 listów (około) - zrobiłem 170, następnego 290 zrobiłem jakieś 100 z powodu choroby. Kierowniczka jak sie dowiedziała ze zachorowałem stwierdziła iż należy mi się połowa stawki. Od tamtego momentu podziękowałem.
  In post listy to kompletne dno!

  Znajomy pracuje ponadto w in post paczki i ostatnio przez jego ręce przechodzą meble lub nawet inne ponadgabaryty które musi zapakować do samochodu typu partner peugot. Te ponadgabaryty czasem mierzą po 3 metry lub są małe i ważą po 50 kg. Ostatnio opowiadał ze parę razy woził "siłownię" bo ktoś sobie zamówił. Nikogo nie interesuje ze kurier jeździ swoim samochodem prywatnym i w razie awarii kierownictwa nie obchodzi koszt naprawy, ich obchodzi ze ma być dostarczone wszystko!
  Jeśli chcesz samochód służbowy do paczek musisz go sobie kupić (często te pojazdy są bardziej uszkodzone a liczą sobie jak za prawie nowe bo .....części są nowe, ale karoseria się sypie - (znaczy robi się lżejszy).

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.