Praca w hotelu: Hilton rzuca wyzwanie konkurentom. Chce mieć najlepsze kadry w branży

0 0
Praca w hotelu: Hilton rzuca wyzwanie konkurentom. Chce mieć najlepsze kadry w branży
– W Polsce, Hilton oferuje konkurencyjne wynagrodzenie, czym zachęcamy pracowników do pozostania w kraju – mówi Veronica Salvo, dyrektor ds. HR na region Europy Środkowej i Wschodniej, Hilton Worldwide. (Fot. Mat. pras.)

– Obecnie w Polsce przygotowujemy się do otwarcia wielu nowych hoteli, te potrzeby są coraz większe. Nasza strategia opiera się na przyciąganiu zdolnych osób, a następnie – poprzez zapewnienie możliwości rozwoju – utrzymaniu ich w naszej firmie. Naszym celem jest posiadanie najlepiej wykwalifikowanej kadry w branży – mówi Veronica Salvo, dyrektor ds. HR na region Europy Środkowej i Wschodniej, Hilton Worldwide.

Bezrobocie w Polsce spada. Pracodawcy narzekają na deficyt wykwalifikowanych pracowników. Czy problem ten dotknął również branżę hotelarską?

Veronica Salvo, dyrektor ds. HR na region Europy Środkowej i Wschodniej, Hilton Worldwide: – Od kilku lat widzimy znaczny rozwój branży hotelarskiej, szczególnie pod względem wzrostu siły nabywczej naszych klientów, jak i liczby klientów odwiedzających Polskę, zarówno w celach turystycznych, jak i biznesowych. Podobnie, jak w każdej inne branży dostosowujemy naszą strategię rekrutacyjną do bieżących potrzeb. Biorąc pod uwagę fakt, że obecnie w Polsce przygotowujemy się do otwarcia wielu nowych hoteli, te potrzeby są coraz większe. Nasza strategia opiera się na przyciąganiu zdolnych osób, a następnie – poprzez zapewnienie możliwości rozwoju – utrzymaniu ich w naszej firmie. Naszym celem jest posiadanie najlepiej wykwalifikowanej kadry w branży.

Jakie stanowiska najtrudniej obsadzić?

– Proces rekrutacyjny zawsze wiąże się z pewnymi wyzwaniami. Jednakże, zauważamy, że trudniej jest zrekrutować osoby na stanowiska specjalistyczne. Wkładamy bardzo dużo wysiłku w to, aby Hilton był odbierany przez potencjalnych kandydatów nie tylko jako firma o międzynarodowym zasięgu, ale również jako podmiot o ugruntowanej pozycji na rynku lokalnym. Staramy się także podkreślać możliwości rozwoju na wszystkich szczeblach kariery zawodowej, również za granicami ojczystego kraju.

Polacy chcą pracować w polskich hotelach, czy wolą wyjechać za granicę, gdzie mogą lepiej zarobić?

– Pracując dla międzynarodowej marki pracownicy otrzymują możliwość zarówno pracy w swoim kraju, jak i rozwijania swojej kariery poza jego granicami. W Polsce, Hilton oferuje konkurencyjne wynagrodzenie, czym zachęcamy pracowników do pozostania w kraju. W niektórych przypadkach, gdy dane stanowisko tego wymaga, podróżowanie staje się nieodłącznym elementem pracy.

No właśnie, na jakie zarobki mogą liczyć Polacy?

– Oferujemy konkurencyjne wynagrodzenie początkowe oraz szereg benefitów. Wszyscy nasi pracownicy otrzymują dostęp do programu zniżkowego, dzięki czemu podróżując po świecie mogą korzystać z usług oferowanych przez szeroki wachlarz marek działających w ramach sieci Hilton.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.