Praca w Gryfinie: Zalando rozpoczyna rekrutację. Jakich pracowników zatrudni?

• Ponad 130 tys. mkw. powierzchni magazynowej powstanie w Gryfinie w Zachodniopomorskiem na potrzeby Zalando.
• Magazyn od połowy przyszłego roku będzie obsługiwać rynki polski, niemiecki i skandynawski popularnej platformy odzieżowej.
• Jego obsługą logistyczna zajmie się firma Fiege, która zatrudni na prawie tysiąc osób.
• Rekrutacje na niektóre stanowiska ruszą jeszcze w sierpniu.
REKLAMA
Puls HR Puls HR

Praca w Gryfinie: Zalando rozpoczyna rekrutację. Jakich pracowników zatrudni?

PODZIEL SIĘ


Autor: Newseria.pl/AT

23 sie 2016 9:02


– Rekrutacje na stanowiska menadżerskie rozpoczną się już pod koniec sierpnia oraz na początku września, więc zachęcam do aplikowania. Rekrutacja na stanowiska liniowe rozpocznie się wiosną 2017 roku – mówi Agata Wydmańska, marketing manager w Fiege.

Jak podkreśla, rynek pracy był – obok coraz lepszej infrastruktury drogowej i bliskości rynku niemieckiego – jednym z czynników decydujących o wyborze lokalizacji pod budowę nowego magazynu Zalando.

– Z naszego doświadczenia wynika, że uda nam się znaleźć pracowników w tym rejonie. Wierzę, że z pomocą gmin i urzędów pracy nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników – podkreśla Agata Wydmańska.

Z danych GUS wynika, że na koniec czerwca w powiecie gryfińskim zarejestrowanych było 3,6 tys. bezrobotnych, a stopa bezrobocia wyniosła 15,2 proc. W całym województwie zachodniopomorskim była ona nieco niższa – 11,2 proc. Dla dolnośląskiego i wielkopolskiego wskaźniki są zdecydowanie niższe – odpowiednio 7,8 proc. oraz 5,4 proc.

Budowa magazynu ma się rozpocząć jeszcze w tym miesiącu. Pierwsze wysyłki planowane są na lato 2017 roku. Wydmańska podkreśla, że będzie to jeden z najnowocześniejszych magazynów w Polsce – jego pełna automatyzacja zaplanowana jest na koniec 2018 roku.

– Miesięcznie dostarczamy kilka milionów przesyłek do naszych klientów w 15 krajach w Europie. W ciągu ostatniego roku Zalando zyskało aż trzy miliony nowych klientów. W odpowiedzi na tak intensywny wzrost wzmacniamy naszą europejską sieć logistyczną. Rynek e-commerce w Polsce rozwija się niezwykle dynamicznie. Oprócz strategicznej lokalizacji, dostępnej infrastruktury, kadry potencjalnych pracowników oraz kosztów konkurencyjność polskiego e-handlu była czynnikiem decydującym o lokalizacji nowego centrum logistycznego – mówi David Schröder, Senior Vice President Operations w Zalando.

Wierzę, że z pomocą gmin i urzędów pracy nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników – podkreśla Agata Wydmańska (fot.newseria.pl) Wierzę, że z pomocą gmin i urzędów pracy nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników – podkreśla Agata Wydmańska (fot.newseria.pl)
CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

9 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Rychu 2017-03-24 18:14:32

Ile 1200 to ma być super buahahaha... tania jesteś

Anka 2017-02-09 23:16:19

Ja też jestem zainteresowana pracą i nie wiem gdzie i od kiedy można składać cv

ANIA 2017-02-07 15:51:00

Hej powiedzcie gdzie można składać swoje cv do zalando w Gardnie?

REKLAMA