Praca w Deutsche Bank niepewna. Szykują się zwolnienia

Największy niemiecki bank komercyjny Deutsche Bank zapowiedział w czwartek (29 października), że w związku z trudnościami rynkowymi zlikwiduje do 2018 roku około 9 tys. miejsc pracy, w tym 4 tys. w Niemczech.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w Deutsche Bank niepewna. Szykują się zwolnienia

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

29 paź 2015 17:34


Informując o tym, szef działu bankowości detalicznej Christian Sewing przypomniał, że jeszcze w kwietniu bieżącego roku poprzedni zarząd spółki postanowił zamknąć do końca 2017 roku około 200 z 700 własnych filii. Redukcja ta ma dotyczyć przede wszystkim placówek w dużych miastach, a nie w terenie.

- Będziemy nadal dysponować w Niemczech ponad 500 filiami, dobrze obsadzając cały ich obszar - zaznaczył Sewing.

Bank na minusie

Po rekordowej stracie 6 mld euro w trzecim kwartale Deutsche Bank spodziewa się ujemnego wyniku za cały bieżący rok. - Jeśli nie wydarzy się cud, rok 2015 zamkniemy stratą - oświadczył w czwartek na konferencji prasowej we Frankfurcie nad Menem jeden z dwóch prezesów zarządu spółki John Cryan.

- Nie zakładamy, że lata 2016 i 2017 będą korzystne. Koszty sporów prawnych i wydatki z tytułu regulacji obciążą nasze wyniki. Rok 2018 może być dla nas przełomowy, do tego czasu osiągniemy zadowalający poziom zysków - dodał.

Od roku 2012 Deutsche Bank musiał przeznaczyć około 12 mld euro na płatności kompensujące skutki manipulowania stopami procentowymi i zawierania wątpliwych transakcji hipotecznych. Aktualna rezerwa na pokrycie dalszych roszczeń prawnych wynosi 4,8 mld euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.