Praca w budowlance, Skanska: Rekrutacje nie zwalniają

Firma budowlano-deweloperska Skanska, nie zwalnia tempa rekrutacji. W pierwszym półroczu 2015 r. przyjęła 570 nowych pracowników, a do końca roku zaproponuje pracę jeszcze 400 osobom.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w budowlance, Skanska: Rekrutacje nie zwalniają

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

19 paź 2015 13:44


W Skanska w Polsce pracuje obecnie 7700 osób. W tym roku zatrudnionych już zostało niemal 600 pracowników umysłowych i produkcyjnych. Do końca tego roku firma chce dać pracę kolejnym 400 osobom. Wśród nowo zatrudnionych będą pracownicy produkcyjni, doświadczeni specjaliści, jak i młodzi inżynierowie – uczestnicy programu praktyk letnich Skanska.

Budownictwo liczone w setkach i tysiącach specjalistów

Najwięcej osób w grupie, ze względu na liczbę projektów i strukturę, zatrudnia spółka Skanska, która z roku na rok poszerza skalę działalności w kraju. W 2014 r. firma zwiększyła swój udział w rynku budowlanym w porównaniu z rokiem 2009 o połowę. Zarówno liczba kontraktów, jak i udział Skanska w rynku wciąż rosną.

Spółka intensywnie poszukuje pracowników, zatrudniając średnio od kilkudziesięciu do 100 osób miesięcznie. Najbardziej intensywne pod względem wzrostu zatrudnienia były miesiące wiosenne – marzec i kwiecień, kiedy zatrudnionych zostało ponad 250 osób.

- Aktywnie poszukujemy specjalistów z uprawnieniami, nie tylko w obszarze budownictwa ogólnego, drogowego i mostowego. Obecnie szukamy np. specjalistów w branży elektrycznej: menadżerów projektów, kierowników robót, inżynierów i majstrów z doświadczeniem w wykonawstwie oraz realizacji sieci wewnętrznych i zewnętrznych. W całej Polsce chcemy zatrudnić kilkadziesiąt takich osób - mówi Katarzyna Skorupka-Podziewska, dyrektor ds. zarządzania zasobami ludzkimi w Skanska.

- Oferujemy pracę również w obszarach wspierających biznes - szeroko rozumianych finansów i HR, informatycznych systemów biznesowych np. analityków. Jak co roku mamy ciekawą ofertę dla młodych inżynierów, którzy po odbyciu praktyk i uzyskaniu pozytywnej rekomendacji mogą dalej rozwijać się i zdobywać doświadczenie w firmie - dodaje.

Na terenie samego województwa mazowieckiego spółka chce obecnie zatrudnić kilkanaście osób z doświadczeniem – kierowników budowy oraz kierowników robót o specjalizacji ogólnobudowlanej, elektrycznej i sanitarnej.

Deweloperskie spółki Skanska również rosną

W związku z realizacją kolejnych projektów i zwiększaniem skali biznesu niezmienne potrzeby rekrutacyjne ma też Skanska Property Poland – spółka dostarczająca na rynek innowacyjne, zielone budynki biurowe w największych miastach Polski. Przykładowe stanowiska, na które firma regularnie otwiera rekrutacje, to menadżerowie i liderzy projektów, specjaliści ds. wynajmu, a także eksperci w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.