Praca w budowlance, Skanska: Rekrutacje nie zwalniają

0 0
Praca w budowlance, Skanska: Rekrutacje nie zwalniają
Skanska nie zwalnia z rekrutacjami. Tylko w tym roku zatrudniła już 570 osób w Polsce. Na tym jednak nie koniec. /fot. mat.pras.

Firma budowlano-deweloperska Skanska, nie zwalnia tempa rekrutacji. W pierwszym półroczu 2015 r. przyjęła 570 nowych pracowników, a do końca roku zaproponuje pracę jeszcze 400 osobom.

W Skanska w Polsce pracuje obecnie 7700 osób. W tym roku zatrudnionych już zostało niemal 600 pracowników umysłowych i produkcyjnych. Do końca tego roku firma chce dać pracę kolejnym 400 osobom. Wśród nowo zatrudnionych będą pracownicy produkcyjni, doświadczeni specjaliści, jak i młodzi inżynierowie – uczestnicy programu praktyk letnich Skanska.

Budownictwo liczone w setkach i tysiącach specjalistów

Najwięcej osób w grupie, ze względu na liczbę projektów i strukturę, zatrudnia spółka Skanska, która z roku na rok poszerza skalę działalności w kraju. W 2014 r. firma zwiększyła swój udział w rynku budowlanym w porównaniu z rokiem 2009 o połowę. Zarówno liczba kontraktów, jak i udział Skanska w rynku wciąż rosną.

Spółka intensywnie poszukuje pracowników, zatrudniając średnio od kilkudziesięciu do 100 osób miesięcznie. Najbardziej intensywne pod względem wzrostu zatrudnienia były miesiące wiosenne – marzec i kwiecień, kiedy zatrudnionych zostało ponad 250 osób.

- Aktywnie poszukujemy specjalistów z uprawnieniami, nie tylko w obszarze budownictwa ogólnego, drogowego i mostowego. Obecnie szukamy np. specjalistów w branży elektrycznej: menadżerów projektów, kierowników robót, inżynierów i majstrów z doświadczeniem w wykonawstwie oraz realizacji sieci wewnętrznych i zewnętrznych. W całej Polsce chcemy zatrudnić kilkadziesiąt takich osób - mówi Katarzyna Skorupka-Podziewska, dyrektor ds. zarządzania zasobami ludzkimi w Skanska.

- Oferujemy pracę również w obszarach wspierających biznes - szeroko rozumianych finansów i HR, informatycznych systemów biznesowych np. analityków. Jak co roku mamy ciekawą ofertę dla młodych inżynierów, którzy po odbyciu praktyk i uzyskaniu pozytywnej rekomendacji mogą dalej rozwijać się i zdobywać doświadczenie w firmie - dodaje.

Na terenie samego województwa mazowieckiego spółka chce obecnie zatrudnić kilkanaście osób z doświadczeniem – kierowników budowy oraz kierowników robót o specjalizacji ogólnobudowlanej, elektrycznej i sanitarnej.

Deweloperskie spółki Skanska również rosną

W związku z realizacją kolejnych projektów i zwiększaniem skali biznesu niezmienne potrzeby rekrutacyjne ma też Skanska Property Poland – spółka dostarczająca na rynek innowacyjne, zielone budynki biurowe w największych miastach Polski. Przykładowe stanowiska, na które firma regularnie otwiera rekrutacje, to menadżerowie i liderzy projektów, specjaliści ds. wynajmu, a także eksperci w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.