Praca, Rossmann: Centrum technologiczne w Polsce rośnie w siłę

0 0
Praca, Rossmann: Centrum technologiczne w Polsce rośnie w siłę
Najpierw tygodniowy kurs, potem praca w CentrumTechnologicznym Rossmanna. (fot. mat.pras.)

• Czternastu nowych programistów rozpocznie pracę w Centrum Technologicznym Rossmanna od 1 sierpnia.
• To efekt projektu ZaprogramujSię 3.0. Dla większości zatrudnionych to pierwsza praca i szansa na rozpoczęcie zawodowej kariery.
• Pracownicy centrum mają do dyspozycji m.in. pokój relaksu, stołówkę i dofinansowanie do posiłków.

Kolejna edycja projektu ZaprogramujSię 3.0 Rossmanna spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno studentów kierunków informatycznych, jak i osób planujących rozpoczęcie kariery
w zawodzie programisty. Spośród kilkudziesięciu kandydatów, wybrano kilkunastu, których zaproszono na ufundowane przez Rossmanna szkolenie z języka programowania C#.

Czternastu z nich zaproponowano pracę w Centrum Technologicznym. – Na tygodniowym szkoleniu nauczyłam się bardzo dużo. To był przyspieszony, ale bardzo skuteczny kurs – mówi Klaudia Kociołek, uczestniczka projektu i studentka informatyki na Politechnice Łódzkiej.

Dla większości zatrudnionych to pierwsza praca i szansa na rozpoczęcie zawodowej kariery w miejscu, gdzie tworzy się informatyczne rozwiązania dla biznesu.

– Przygotowujemy m.in. rozbudowane aplikacje mobilne na smartfony, systemy ułatwiające zakupy klientom np. kasy mobilne, drogerię internetową w formacie 3D, firmowe strony internetowe czy systemy programów lojalnościowych np. skierowany do młodych rodziców program Rossnę – wylicza Marek Kłos, szef Centrum Technologicznego Rossmanna.

Siedziba Centrum Technologicznego Rossmanna. (fot.mat.pras.)
Siedziba Centrum Technologicznego Rossmanna. (fot.mat.pras.)

Idealna praca dla studentów

W czasie wakacji studenci będą pracować przez pięć dni w tygodniu. Wraz z rozpoczęciem roku akademickiego ich czas pracy będzie dostosowany do zajęć, dzięki czemu będą łączyć teorię zdobywaną na uczelni z praktyką w swoim nowym miejscu pracy.

– Cieszy mnie to, że będę tworzyć oprogramowanie dla firmy, która mnie zatrudnia, a nie jako podwykonawca dla różnych przedsiębiorstw. To daje poczucie stabilizacji. Można skoncentrować się na konkretnych zagadnieniach. Fajnie, że w Rossmannie jest ich dużo. Jednego dnia będę mógł pracować przy aplikacjach mobilnych, a drugiego np. przy stronie internetowej – mówi Jakub Przysucha, który pracę w Rossmannie połączy ze studiami na Uniwersytecie Łódzkim.

Dodatkowe benefity

Zatrudnienie w Centrum Technologicznym Rossmanna ma więcej atutów. Pracownicy mają na miejscu do dyspozycji pokój relaksu, stołówkę i dostają dofinansowanie do posiłków. Mogą korzystać z kart MultiSport, prywatnej opieki lekarskiej, dofinansowania do rodzinnych wakacji, finansowanych przez firmę wyjazdów jak: nurkowanie, wspinaczka po górach czy jazda konna.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.