Praca, Łódź. W Widzewie powstaje nowa fabryka

DesleeClama, belgijski producent komponentów do materacy otwiera swój nowy zakład produkcyjny na terenie kompleksu Segro w Łodzi. Firma zatrudnia 950 pracowników na całym świecie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca, Łódź. W Widzewie powstaje nowa fabryka

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

28 wrz 2015 13:50


W Segro Business Park Łódź znajdzie się pierwsza fabryka belgijskiego producenta włókien do materacy firmy DesleeClama

- Jednym z podstawowych czynników, dla których zdecydowaliśmy się uruchomić fabrykę w Łodzi, było bycie bliżej naszych klientów oraz poprawienie jakości naszych usług na lokalnym polskim rynku – informuje Veronique Mulliez, dyrektor zarządzający DesleeClama w Europie.

W czerwcu firma wynajęła ostatnią wolną powierzchnię w Segro Business Park Łódź. Obecnie trwają prace adaptacyjne mające na celu odpowiednie przygotowanie powierzchni dla nowego najemcy. Całość wynajętej powierzchni to 3 300 m², z czego część zostanie dostosowana do działalności produkcyjnej i na cele biurowo-socjalne. Rozpoczęcie działalności w budynku planowane jest na początku października.

950 pracowników

Będzie to pierwsza siedziba firmy w Polsce. Grupa DesleeClama została założona w 1928 roku w Belgii, jako rodzinna firma specjalizująca się w produkcji materacy. Obecnie producent oferuje nie tylko materace, ale również przedstawia swoim klientom pełen zakres rozwiązań stosowanych w sypialniach.

DesleeClama posiada biura sprzedaży i zakłady produkcyjne na terenie pięciu kontynentów, zatrudnia ponad 950 pracowników, a ich roczne obroty wynoszą ok. 100 mln euro.

Fabryka w Łodzi

W transakcji najmu pośredniczyła firma CBRE.

- Łódź jest doskonałym miejscem dla nowych inwestorów z sektora produkcyjnego, którzy chcą się rozwijać w Polsce. Dzięki elastyczności Segro, które zapewniło wszelkie wymogi, co do dopasowania powierzchni w bardzo krótkim czasie, udało nam się sfinalizować transakcję z firmą DesleeClama. – komentuje Małgorzata Czepel, property negotiator CBRE.

- Cieszymy się, że firma DesleeClama decydując się na ekspansję na terenie Polski wybrała kompleks Segro na swoją siedzibę. Obecnie przygotowujemy obiekt tak, aby w pełni sprostał wszelkim wymaganiom firmy, zapewniając warunki do produkcji i magazynowania komponentów do materacy – dodaje Magdalena Szulc, dyrektor Segro na Europę Centralną.

Segro Business Park Łódź usytuowany na działce o powierzchni 13,5 ha może docelowo zaoferować ponad 55 000 m2 powierzchni dla najemców. Kompleks zlokalizowany jest w obrębie dzielnicy przemysłowej Widzew.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.