Praca: Grupa Azoty Police zlikwidowała umowy śmieciowe. Pracownicy pracują tylko na etacie

• W Grupie Azoty Police nie ma ani jednej umowy śmieciowej.
• Zarząd w ciągu pięciu miesięcy zrealizował swoje deklaracje z pierwszych tygodni funkcjonowania o likwidacji do zera tzw. śmieciówek.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca: Grupa Azoty Police zlikwidowała umowy śmieciowe. Pracownicy pracują tylko na etacie

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl/AT

wnp.pl

12 wrz 2016 12:43


Szczególną uwagę władze spółki przywiązują do wszystkich osób, które są na początku kariery zawodowej i planują swoją przyszłość. Z myślą o nich zarząd podjął decyzję o całkowitym zlikwidowaniu „śmieciówek” na rzecz umów o pracę.

Prawie 60 proc. osób zatrudnionych na tzw. umowach śmieciowych, czyli nie dających gwarancji stałego zatrudnienia, stanowiły osoby z wykształceniem wyższym. 26 proc. pracowników posiadało wykształcenie średnie, a 14 proc. - zasadnicze. Wśród nich znaleźli się m.in. najlepsi absolwenci z publikacjami naukowymi i zgłoszonymi patentami, a także osoby, które przepracowały kilka lat za granicą, zdecydowały wrócić do kraju i dostały umowę „śmieciową”. Jest także 37-latka z wyższym wykształceniem, która przez 6 lat pracowała w spółce bez stałego zatrudnienia.

Czytaj też: Police inwestują w przyszłych pracowników

W spółkach zależnych Grupy Azoty Police, które nie zajmują się produkcją, statystyka wygląda nieco inaczej. Większość pracowników na zleceniach stanowiły osoby z wykształceniem zawodowym i średnim.

W trosce o przyszłą kadrę policka spółka podpisała wcześniej porozumienia z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie oraz Zespołem Szkół w Policach. Pierwsi studenci ZUT zakończyli właśnie praktyki w ramach tzw. dedykowanego kierunku, a w Zespole Szkół w Policach aktualnie naukę rozpoczęła już kolejna klasa technikum o kierunku Technik Technologii Chemicznej. Dzięki nawiązanej współpracy możliwe będzie przyjęcie do pracy osób wykształconych specjalnie pod kątem flagowej inwestycji - budowy w Policach instalacji do produkcji propylenu według najnowszych technologii (PDH).

Nowe miejsca pracy, które mają powstać w polickiej spółce mogą pozytywnie wpłynąć na zmniejszenie bezrobocia w województwie zachodniopomorskim, które od lat należy do regionów z jego największym odsetkiem.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.