Praca, Drutex: Fabryka rośnie jak na drożdżach. Potrzebują nowych ludzi

0 0
Praca, Drutex: Fabryka rośnie jak na drożdżach. Potrzebują nowych ludzi
Firma Drutex z Bytowa cały czas zatrudnia. Załoga już liczy 2,4 tys. osób, ale potrzebnych jest kilkaset nowych osób. (fot. mat.pras.)

• Drutex, producent okien pionowych planuje w ciągu trzech lat podwoić sprzedaż i osiągnąć ponad 1 mld zł przychodów.
• Spółka z Bytowa (woj. pomorskie) planuje rozbudowę zakładu i zwiększenie zatrudnienia.

– W ubiegłym roku zanotowaliśmy sprzedaż na poziomie 620 mln zł, w tym roku liczymy na 750 mln zł, a powinno być więcej, gdybyśmy się lepiej na taki popyt przygotowali. Myślę, że za 2–3 lata bez żadnego wielkiego zadęcia osiągniemy poziom miliarda złotych – mówi Leszek Gierszewski, prezes Druteksu.

Jak przekonuje prezes firmy, bez względu na to, co dzieje się na rynku i jaka jest jego sytuacja, Drutex cały czas rośnie.

Czytaj też: Drutex zatrudni pracowników w nowej hali Europejskiego Centrum Stolarki w Bytowie

- Cały czas się rozwijamy i idziemy do przodu.W ubiegłym roku mieliśmy wzrost o 19 proc., w tym roku za sześć miesięcy 24 proc., a tak naprawdę, gdybyśmy przewidzieli, że popyt będzie tak dynamicznie wzrastać, to może mielibyśmy 35 proc., a nawet 40 proc. Na szczęście cały czas wzmacniamy siły - dojeżdżają maszyny i cały czas zatrudniamy nowych ludzi - mówi Gierszewski.

Od niespełna dwóch lat w Druteksie działa ogromna fabryka pod nazwą Europejskie Centrum Stolarki. Pierwsza z hal produkcyjnych ma 30 tys. m kw., druga oddana w ostatnich dniach ponad 25 tys. m kw. Łącznie firma ma do dyspozycji ponad 9 ha powierzchni produkcyjnej i już dziś zapowiada dalszą rozbudowę.

– Dzisiaj firma zatrudnia 2,4 tys. osób i myślę, że jest to o 300–400 osób za mało. Rynek i klienci nam podpowiadają, że powinniśmy się szybciej rozwijać, a my nie nadążamy za tym – mówi prezes Druteksu. – Oddaliśmy dwa lata temu halę, inwestycję o powierzchni 28 tys. mkw., budujemy Europejskie Centrum Stolarki, w tym roku dobudowaliśmy do tego jeszcze następne 25 tys. m kw. i wiem, że niedługo będzie to mało - dodaje.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.