Praca, Drutex: Fabryka rośnie jak na drożdżach. Potrzebują nowych ludzi

• Drutex, producent okien pionowych planuje w ciągu trzech lat podwoić sprzedaż i osiągnąć ponad 1 mld zł przychodów.
• Spółka z Bytowa (woj. pomorskie) planuje rozbudowę zakładu i zwiększenie zatrudnienia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca, Drutex: Fabryka rośnie jak na drożdżach. Potrzebują nowych ludzi

PODZIEL SIĘ


Autor: Newseria.pl

29 lip 2016 9:33


– W ubiegłym roku zanotowaliśmy sprzedaż na poziomie 620 mln zł, w tym roku liczymy na 750 mln zł, a powinno być więcej, gdybyśmy się lepiej na taki popyt przygotowali. Myślę, że za 2–3 lata bez żadnego wielkiego zadęcia osiągniemy poziom miliarda złotych – mówi Leszek Gierszewski, prezes Druteksu.

Jak przekonuje prezes firmy, bez względu na to, co dzieje się na rynku i jaka jest jego sytuacja, Drutex cały czas rośnie.

Czytaj też: Drutex zatrudni pracowników w nowej hali Europejskiego Centrum Stolarki w Bytowie

- Cały czas się rozwijamy i idziemy do przodu.W ubiegłym roku mieliśmy wzrost o 19 proc., w tym roku za sześć miesięcy 24 proc., a tak naprawdę, gdybyśmy przewidzieli, że popyt będzie tak dynamicznie wzrastać, to może mielibyśmy 35 proc., a nawet 40 proc. Na szczęście cały czas wzmacniamy siły - dojeżdżają maszyny i cały czas zatrudniamy nowych ludzi - mówi Gierszewski.

Od niespełna dwóch lat w Druteksie działa ogromna fabryka pod nazwą Europejskie Centrum Stolarki. Pierwsza z hal produkcyjnych ma 30 tys. m kw., druga oddana w ostatnich dniach ponad 25 tys. m kw. Łącznie firma ma do dyspozycji ponad 9 ha powierzchni produkcyjnej i już dziś zapowiada dalszą rozbudowę.

– Dzisiaj firma zatrudnia 2,4 tys. osób i myślę, że jest to o 300–400 osób za mało. Rynek i klienci nam podpowiadają, że powinniśmy się szybciej rozwijać, a my nie nadążamy za tym – mówi prezes Druteksu. – Oddaliśmy dwa lata temu halę, inwestycję o powierzchni 28 tys. mkw., budujemy Europejskie Centrum Stolarki, w tym roku dobudowaliśmy do tego jeszcze następne 25 tys. m kw. i wiem, że niedługo będzie to mało - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.