Praca dla studentów: "Kasa" i "zmywak" to jedyne propozycje?

0 0
Praca dla studentów: "Kasa" i "zmywak" to jedyne propozycje?

Każda praca, obojętnie na jakich warunkach, niesie za sobą pewne korzyści, które są nieocenione przy dalszym rozwoju kompetencji, a co za tym idzie - kariery. I nie muszą to być przysłowiowe "kasa" czy "zmywak" w restauracji typu fast food.

- Na początku studiów zaczęłam pracę jako kelnerka. Pracowałam łącznie w sześciu różnych knajpach - eleganckie restauracje, pijalnie czekolady, sushi, lunch bary - opowiada Daria Trapszo, studentka Uniwersytetu Warszawskiego.

Czytaj też: Studenci chcieliby zarabiać nawet 4 tys. zł. Marzenie ściętej głowy

- Po doświadczeniach moich oraz moich współpracowników mogę stwierdzić na pewno jedno - praca w branży gastronomicznej jest ciężka. Wymaga dużej wytrzymałości fizycznej (często trwa po 10-14 godzin dziennie z krótką przerwą) oraz psychicznej (znoszenie uszczypliwych uwag klientów). Istnieją jednak i plusy - na początku studiów, kiedy nie ma się doświadczenia, można bez większych kwalifikacji znaleźć zatrudnienie - dodaje.

Według powszechnej opinii w światku akademickim, niezbyt pożądana forma zarabiania pieniędzy, to praca na takich stanowiskach jak: hostessa na promocjach w supermarkecie, wykładacz towarów (zwany dumnie merchandiserem), bileter w kinie, czy pomocnik w sklepie odzieżowym.

Ale i te prace pozwalają nie tylko zdobyć trochę gotówki, ale również nabyć pierwsze jakże cenne doświadczenia. Dzięki temu, nawet nieświadomie, osiąga się większą samodzielność, nowe umiejętności, można zweryfikować swoje oczekiwania i przekonać się na własnej skórze, jak naprawdę wygląda zatrudnienie na poszczególnych stanowiskach.

- Doświadczenie zawodowe nie tylko rozwija nas jako potencjalnych kandydatów - tłumaczy Rafał Mroziewski z Mondi Polska Agencja Pracy.

Czytaj też: Studenci uczą się zaocznie lub pracują dorywczo by móc opłacić studia

- Pozwala wypełnić konkretną treścią nasze CV, pokazać ewentualnemu pracodawcy niesłabnące zaangażowanie, aktywność oraz to, że w czasie studiów zdobywaliśmy nie tylko wiedzę teoretyczną, ale i umiejętności praktyczne. Nawet zatrudnienie na etacie, który nie odpowiada do końca naszym predyspozycjom i oczekiwaniom, wpłynie korzystnie na nasze szanse - dodaje.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.