Praca dla studenta. Umowa zlecenie i zarobki od 9 do 18 zł brutto na godzinę

0 0
Praca dla studenta. Umowa zlecenie i zarobki od 9 do 18 zł brutto na godzinę
- Zwykle formą współpracy, którą preferują studenci jest umowa zlecenie - twierdzi Sylwia Chwastyk-Kolasa z firmy Manpower. /fot. shutterstock

W październiku i listopadzie wielu studentów zgłasza się do agencji zatrudnienia w poszukiwaniu dorywczej pracy. Pośród ofert, które ze względu na elastyczność czasu pracy cieszą się zainteresowaniem młodzieży akademickiej, znajdują się m.in. stanowiska pracowników produkcji, magazynierów, pakowaczy.

Osoby deklarujące chęć pracy wyłącznie weekendowej, mogą liczyć na rolę hostów i hostess lub prace dekoratorskie związane z pakowaniem prezentów w centrach handlowych. Studentom dyspozycyjnym tylko w godzinach nocnych, oferowane są prace przy inwentaryzacji lub rozładunku towarów. Zwykle spotykają się one z zainteresowaniem kandydatów mających bardzo nieregularny plan zajęć na uczelni, dla których jest to niekiedy jedyna możliwość zdobycia dodatkowego źródła finansów.

Każdy znajdzie coś dla siebie

Tym, którzy chcą pracować w sposób jeszcze bardziej elastyczny, proponowane są role ankieterów, merchandiserów, osób rozdających ulotki, weryfikujących dane lub przygotowujących tłumaczenia językowe. Takie zadania bardzo często mogą być wykonywane w czasie dostosowanym do pracownika, dając równocześnie możliwość łatwego pogodzenia obowiązków wynikających z edukacji z tymi wynikającymi z pracy.

Zdarzają się również prace w obszarze obsługi konferencji, targów, imprez sportowych, koncertów, czy innych wydarzeń kulturalnych, które same w sobie stanowią również atrakcję dla zatrudnionych.

Ile można zarobić?

– Zwykle formą współpracy, którą preferują studenci jest umowa zlecenie, a proponowane stawki, w zależności od stanowiska, wahają się w granicach od 9 zł do 18 zł brutto za godzinę – mówi Sylwia Chwastyk-Kolasa z Manpower. – W przypadku pracy hostessy, kandydaci, prócz wynagrodzenia, mogą liczyć na wszelkiego rodzaju gratisy, próbki czy kupony rabatowe w obrębie promowanej przez siebie marki czy produktu - dodaje.

Jak podkreśla Chwastyk-Kolasa, poza argumentami materialnymi praca w trakcie studiów ma również cenną wartość dodaną. Rozwija kompetencje organizacyjne, uczy współpracy w zespole, odpowiedzialności, wielozadaniowości a nade wszystko uczy pracy.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • praca na studiach to dobra rzecz. najlepiej znaleźć taką, która jest zgodna z naszym wykształceniem. mając takie praktyki za sobą, można potem łatwiej się dostać na staż, który nam się podoba. tak trafiłam do impela. bardzo dobra rzecz, taki staż. dużo nowej i praktycznej wiedzy jak obsługa programów i nauka współpracy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.