Praca dla nauczycieli: Konkursy na stanowiska w Szkole Europejskiej w Brukseli

• Ministerstwo Edukacji Narodowej poszukuje nauczycieli do Szkoły Europejskiej w Brukseli.
• Do obsadzenia jest pięć etatów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca dla nauczycieli: Konkursy na stanowiska w Szkole Europejskiej w Brukseli

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

28 kwi 2016 11:13


Trzech nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, nauczyciel wychowania fizycznego w szkole średniej oraz nauczyciel-doradca pedagogiczny ds. szkoły średniej - to osoby poszukiwane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do pracy w Szkole Europejskiej w Brukseli.

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Na stanowisku nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej do obsadzenia są trzy etaty. Do obowiązków osób zatrudnionych na tym stanowisku będzie należało prowadzenie nauczania w języku polskim w klasach 1–5 (dzieci w wieku od 6 do 11 lat) według programów nauczania obowiązujących w Szkołach Europejskich.

Jeśli chodzi o wymagania, MEN poszukuje osób, które posiadają kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej oraz co najmniej trzyletnie doświadczenie w pracy na tym stanowisku, a także znajomość języka angielskiego lub francuskiego na poziomie B2.

Nauczyciel wychowania fizycznego

W Brukseli do obsadzenia jest również jeden etat na stanowisku nauczyciela wychowania fizycznego w szkole średniej. Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie prowadziła zajęcia wychowania fizycznego dla dziewcząt w wieku 11–18 lat w grupach mieszanych językowo, stąd też znajomość języka angielskiego lub francuskiego na poziomie B2 jest również wymagana.

Od kandydatów oczekiwane jest również trzyletnie doświadczenie w pracy na stanowisku nauczyciela wychowania fizycznego w gimnazjum lub szkole ponadgimnazjalnej.

Stanowisko nauczyciela-doradcy ds. szkoły średniej

MEN poszukuje również nauczyciela-doradcę pedagogicznego ds. szkoły średniej. Do jego obowiązków będzie należało: opracowywanie, w języku angielskim lub francuskim, raportów, sprawozdań i biuletynów w zakresie realizowanych zadań; współpraca z głównym doradcą pedagogicznym szkoły, doradcami pedagogicznymi poszczególnych poziomów i psychologiem szkolnym w zakresie udzielania pomocy psychologiczno–pedagogicznej uczniom w formach odpowiednich do rozpoznanych potrzeb.

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie się również zajmowała prowadzeniem badań i działań diagnostycznych uczniów, w tym diagnozowaniem indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz ich możliwości psychofizycznych w celu określenia przyczyn niepowodzeń edukacyjnych oraz wspierania ich mocnych stron. Nauczyciel-doradca będzie również podejmował działania z zakreu profilaktyki uzależnień uczniów, a także inicjował i prowadził działania mediacyjne i interwencyjne w sytuacjach kryzysowych.

Zgłoszenia do 20 maja

Wszyscy nauczyciele zainteresowani pracą w Szkole Europejskiej w Brukseli mają czas na wysłanie swoich kandydatur do 20 maja, na adres Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą w Warszawie.

Przewidywany termin rozmów kwalifikacyjnych to 30 maja-1 czerwca 2016 r. W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej kandydat jest zobowiązany do przedstawienia 7-10 minutowej prezentacji multimedialnej, przygotowanej w programie do tworzenia prezentacji multimedialnych, zawierającej scenariusz zajęć.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.