Praca dla inżyniera: Red Embedded uruchamia centrum badawczo-rozwojowe w Polsce

Red Embedded, brytyjska firma dostarczająca usługi doradztwa IT w zakresie badań i rozwoju na rzecz branży telewizji cyfrowej, podjęła decyzję o uruchomieniu w Polsce swojego centrum badań i rozwoju. Pracę znajdzie 40 wysoko wykwalifikowanych inżynierów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca dla inżyniera: Red Embedded uruchamia centrum badawczo-rozwojowe w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

10 gru 2015 17:51


- W związku z dynamicznym rozwojem firmy podjęliśmy decyzję o uruchomieniu nowego centrum badań i rozwoju. Szukaliśmy na całym świecie najbardziej obiecujących lokalizacji, z szerokim dostępem do wykwalifikowanej, doświadczonej kadry z dobrą znajomością języków obcych oraz rozwiniętą infrastrukturą – transportową i biurową. Liczyła się również bliskość kulturowa. Wrocław od początku był na liście naszych faworytów - komentuje Chris Thornborrow, dyrektor generalny Red Embedded w Polsce.

Red Embedded planuje uruchomienie nowego centrum usług we wrocławskim biurowcu Silver Tower przy ul. Konstytucji 3 Maja z początkiem stycznia 2016 r. Międzynarodowa firma doradcza JLL wspierała Red Embedded w procesie wyboru lokalizacji oraz negocjowaniu warunków najmu.

- Dla Red Embedded liczyła się bardzo dobra lokalizacja i możliwość szybkiego uruchomienia biura. Nowoczesny budynek Silver Tower spełnił wszystkie te wymagania, a bliskość dworca kolejowego i jednej z głównych miejskich arterii oraz dostęp do środków transportu publicznego to wielkie atuty dla pracowników firmy - mówi Katarzyna Krokosińska, starszy konsultant w dziale wynajmu powierzchni biurowych i reprezentacji najemcy, JLL.

Inwestycje we Wrocławiu

Wrocław jest jedną z wiodących w Europie Środkowo – Wschodniej. lokalizacji pod inwestycje z obszaru zaawansowanych usług dla biznesu, z mocną specjalizacją w obszarze projektów R&D. Miasto znajduje się również na liście najlepszych na świecie lokalizacji pod projekty outsourcingowe zajmując 62 pozycję w rankingu Tholons.

Z danych ABSL wynika, że centra usług dla biznesu z kapitałem zagranicznym zatrudniają w stolicy Dolnego Śląska ok. 23 700 specjalistów. Wzrost branży we Wrocławiu generują zarówno firmy rozwijające swoje istniejące jednostki, jak i nowi inwestorzy, którzy tworzą tu wysokiej jakości, długoterminowe miejsca pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.