Poznań zatrudni oficera rowerowego

Poznań w najbliższych tygodniach zatrudni tzw. oficera rowerowego. Jego głównym zadaniem będzie zwiększenie liczby osób korzystających z roweru jako środka komunikacji miejskiej. Specjalista ten ma też dbać o jakość ścieżek rowerowych i zdobywać środki na ich budowę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Poznań zatrudni oficera rowerowego

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

14 sty 2015 16:28


Powołanie oficera rowerowego zapowiedział w środę na konferencji prasowej zastępca prezydenta Poznania Maciej Wudarski. Jak powiedział, oficer będzie miał dużo pracy, bo "jakość infrastruktury rowerowej w mieście nie jest na najwyższym poziomie". "Długość bezpiecznych dróg rowerowych jest niewystarczająca" - dodał.

Nowy specjalista ma określić standardy projektowania infrastruktury rowerowej, koordynować działania jednostek miejskich oraz współpracować z rowerzystami.

Lada dzień urząd miasta opublikuje ogłoszenie o rekrutacji na to stanowisko - ma się ona zakończyć w lutym. Kandydaci mają przedstawić własne pomysły na rozwój systemu rowerowego. Jednym z pierwszych zadań oficera będzie przygotowanie audytu polityki rowerowej miasta.

Wudarski poinformował też o powołaniu Miejskiego Inżyniera Ruchu, którym został Łukasz Dondajewski. Inżynier będzie odpowiadał m.in. za organizację ruchu, kontrolę znaków i sygnalizacji świetlnej oraz wydawanie zezwoleń na imprezy masowe, które mogą powodować utrudnienia na drogach. Inżynier będzie współpracował z zarządcami dróg i policją.

"Należy zintensyfikować i podejmować nowe działania dotyczące priorytetowego traktowania transportu publicznego, rowerowego i pieszych" - zapowiedział Dondajewski.

Inżynier w najbliższych planach ma przegląd znaków w mieście, wprowadzenie ułatwień dla pieszych na przejściach oraz wyznaczenie zatoczek postojowych dla samochodów dostawczych, które w części miasta blokują pasy ruchu. Rozważany jest też pomysł budowy przy dworcach PKP i PKS parkingów typu "Kiss&Ride", czyli dla kierowców odwożących swoich pasażerów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.