Poznań zatrudni oficera rowerowego

0 0
Poznań zatrudni oficera rowerowego
fot. sxc.hu

Poznań w najbliższych tygodniach zatrudni tzw. oficera rowerowego. Jego głównym zadaniem będzie zwiększenie liczby osób korzystających z roweru jako środka komunikacji miejskiej. Specjalista ten ma też dbać o jakość ścieżek rowerowych i zdobywać środki na ich budowę.

Powołanie oficera rowerowego zapowiedział w środę na konferencji prasowej zastępca prezydenta Poznania Maciej Wudarski. Jak powiedział, oficer będzie miał dużo pracy, bo "jakość infrastruktury rowerowej w mieście nie jest na najwyższym poziomie". "Długość bezpiecznych dróg rowerowych jest niewystarczająca" - dodał.

Nowy specjalista ma określić standardy projektowania infrastruktury rowerowej, koordynować działania jednostek miejskich oraz współpracować z rowerzystami.

Lada dzień urząd miasta opublikuje ogłoszenie o rekrutacji na to stanowisko - ma się ona zakończyć w lutym. Kandydaci mają przedstawić własne pomysły na rozwój systemu rowerowego. Jednym z pierwszych zadań oficera będzie przygotowanie audytu polityki rowerowej miasta.

Wudarski poinformował też o powołaniu Miejskiego Inżyniera Ruchu, którym został Łukasz Dondajewski. Inżynier będzie odpowiadał m.in. za organizację ruchu, kontrolę znaków i sygnalizacji świetlnej oraz wydawanie zezwoleń na imprezy masowe, które mogą powodować utrudnienia na drogach. Inżynier będzie współpracował z zarządcami dróg i policją.

"Należy zintensyfikować i podejmować nowe działania dotyczące priorytetowego traktowania transportu publicznego, rowerowego i pieszych" - zapowiedział Dondajewski.

Inżynier w najbliższych planach ma przegląd znaków w mieście, wprowadzenie ułatwień dla pieszych na przejściach oraz wyznaczenie zatoczek postojowych dla samochodów dostawczych, które w części miasta blokują pasy ruchu. Rozważany jest też pomysł budowy przy dworcach PKP i PKS parkingów typu "Kiss&Ride", czyli dla kierowców odwożących swoich pasażerów.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.