Poznań coraz bardziej atrakcyjnym miejscem pracy

0 0
Poznań coraz bardziej atrakcyjnym miejscem pracy
Wielkopolski rynek pracy jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się regionów w Polsce – obecnie funkcjonuje tu 50 centrów operacyjnych z sektora usług wspólnych i IT/ fot. pixabay

Jak wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego, stopa bezrobocia w marcu bieżącego roku w Polsce wyniosła 11,7 proc., podczas gdy w województwie wielkopolskim 8 proc., a w Poznaniu – już tylko 3,3 proc.

Poznań bez wątpienia jest bardzo atrakcyjnym miastem dla nowych, zagranicznych inwestorów. Wielkopolski rynek pracy jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się regionów w Polsce – obecnie funkcjonuje tu 50 centrów operacyjnych z sektora usług wspólnych i IT.

Tylko w 2013 roku aż 7 nowych firm otworzyło w Poznaniu swoje biura, głównie w formie międzynarodowych centrów usług z zakresu IT, finansów i księgowości, a także usług badawczo-rozwojowych.

Czytaj też: Wrocław, Poznań, Katowice. Tu są największe szanse na pracę

Warunki pracy w Poznaniu, atrakcyjne oferty pracy i konkurencyjne wynagrodzenie skłaniają kandydatów do poszukiwania zatrudnienia właśnie w tym regionie

- Kilka miesięcy obecności na tym rynku, a tym samym przeprowadzone w Poznaniu liczne rekrutacje udowodniły nam, że Poznań jest jednym z szybciej rozwijających się rynków pracy w Polsce – tłumaczy Artur Skiba, prezes Antal International.

Bliskość granicy polsko-niemieckiej, bardzo dobre połączenia komunikacyjne z innymi miastami, a także świetnie rozwinięta infrastruktura to tylko niektóre zalety Poznania, wpływające na coraz większe zainteresowanie miastem wśród firm z zagranicznym kapitałem. Jest to świetna prognoza dla absolwentów i studentów uczelni poznańskich, którzy nie powinni odczuwać braku odpowiednich ofert pracy w tym regionie.

Czytaj też: 900 nowych miejsc pracy w fabryce Volkswagena w Poznaniu

Poznań specjalizuje się w sektorach IT i Finanse – w 2014 roku miasto zajęło 3. miejsce pod względem wzrostu zatrudnienia w centrach usług wspólnych oraz w sektorach Information Technology Outsourcing i Research & Development. W ciągu ostatnich kilku lat w sektorze IT w Poznaniu zdecydowanie zwiększył się popyt na specjalistów z tej dziedziny.

Z pewnością wpływ na to ma obecność nowych inwestorów w tym regionie. Jak wynika
z danych przedstawionych przez Urząd Miasta Poznania, bardzo ważny dla stolicy regionu sektor usług dla biznesu zatrudniał w 2014 roku 9000 pracowników.

Zdaniem Konrada Mazurka, dyrektora regionalnego Antal International, na rozwój Poznania
i całego regionu wielkopolskiego duży wpływ ma współpraca poznańskich uczelni z firmami posiadającymi w tym regionie swoje oddziały.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.