Powrotu do byłego pracodawcy nie należy się obawiać

0 0
Powrotu do byłego pracodawcy nie należy się obawiać
Bywa, że osoby, które odeszły, aby rozwinąć swoje kompetencje, wracają bardziej doświadczone i zajmują nowe stanowiska. (Fot.: Flickr, Flazingo Photos, CC BY-SA 2.0)

• Pracownicy często wracają do swoich byłych pracodawców.
• Zdaniem eksperta powrotu nie należy się obawiać – może on przynieść korzyści obu stronom.

– W przypadku powrotu do byłego pracodawcy przede wszystkim wiemy, z kim mamy do czynienia, oraz znamy dane środowisko i procedury obowiązujące w firmie. Co więcej, nasze kwalifikacje są bogatsze o doświadczenie zdobyte w innej pracy. W związku z tym często możemy aplikować na stanowiska, które wcześniej nie były w naszym zasięgu – mówi serwisowi infoWire.pl Mateusz Trojanowski z firmy Accenture.

Jego zdaniem również pracodawca powinien wyzbyć się uprzedzeń do byłych pracowników – przecież ma już świadomość ich mocnych i słabych stron, wie, w jaki sposób pracują, oraz zna ich potencjał. Dzięki zatrudnieniu tych osób może zaś zaoszczędzić czas i pieniądze, które musiałby stracić na przeszkolenie nowych ludzi. Plusem jest także to, że były pracownik zwykle powraca ze świeżym spojrzeniem na sytuację w firmie i wnosi nowe pomysły.

Głównymi powodami pracowniczych powrotów są środowisko i struktura organizacji oraz oferowane możliwości rozwoju.

– Jedna z pracownic naszej firmy odeszła ze względu na narodziny dziecka i związaną z nim potrzebę zmiany tempa pracy. Już po kilku miesiącach osoba ta postanowiła wrócić, ponieważ jej obowiązki w nowej firmie okazały się zbyt nudne. Zdarzają się też powroty po wielu latach. Bywa, że osoby, które odeszły, aby rozwinąć swoje kompetencje, wracają bardziej doświadczone i zajmują nowe stanowiska, często w innych działach – zauważa ekspert.

Zanim weźmiemy udział w procesie rekrutacyjnym na stanowisko w byłym miejscu zatrudnienia, warto skontaktować się z dawnymi menadżerami i kolegami z zespołu. Dzięki temu zyskamy informacje o potrzebach pracodawcy i aktualnie prowadzonych projektach oraz upewnimy się co do dobrej kondycji firmy.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.