Powiatowy Urząd Pracy w Wadowicach ma ofertę dla piłkarza

Do Powiatowego Urzędu Pracy w Wadowicach trafiła oferta zatrudnienia dla… piłkarzy. Ofertę przedstawiła występująca w wadowickiej grupie ligi okręgowej Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Powiatowy Urząd Pracy w Wadowicach ma ofertę dla piłkarza

PODZIEL SIĘ


Autor: MIW

14 mar 2018 16:01


Rozwijanie swoich umiejętności poprzez szkolenie się w klubie i uczestnictwo w rozgrywkach klasy okręgowej – taki zakres obowiązków spadnie na osoby, którą zdecyduje się zatrudnić Kalwarianka. Pracownik ma zostać zatrudniony na podstawie umowy o dzieło. Będzie pracować 10 godzin na tydzień, inkasując ok. 15 zł brutto za godzinę (w sumie ok. 600 zł miesięcznie).

Jak spekuluje informujący o sprawie serwis sportowefakty.wp.pl, wystawienie takiego ogłoszenia przez klub może świadczyć o tym, że chce on zatrudnić piłkarzy z zagranicy i dlatego musiał zamieścić ogłoszenie będące tzw. testem potrzeb rynkowych (wymogi takie są konieczne przy zatrudnieniu osób spoza UE). Jeśli tak faktycznie jest, to znaczy tyle, że klub w rzeczywistości nie jest zainteresowany, aby ktoś odpowiedział na złożoną do PUP ofertę.

Nie jest to bynajmniej pierwsze ogłoszenie o pracę, które polski klub piłkarski skierował do PUP. Dwa lata temu media ujawniły, że zawodnika poszukuje Lech Poznań, czyli... ówczesny mistrz Polski. Od kandydata oczekiwano wówczas minimum trzyletniego doświadczenia w ligach zagranicznych i znajomość języka angielskiego. Mile widziana była również komunikatywność i dyspozycyjność. W zamian oferowano 40 tys. zł miesięcznie. Co ciekawe, oferta była przeznaczona wyłącznie do osób zarejestrowanych w PUP w Poznaniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
PUP

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.