Potrzeba siedmiu tysięcy pracowników do programu 500+

Podczas piątkowej (22 stycznia) konferencji prasowej w stołecznym urzędzie wojewódzkim minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska odniosła się do prognozy resortu mówiącej o możliwości zatrudnienia siedmiu tysięcy pracowników przez samorządy w związku z realizacją programu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Potrzeba siedmiu tysięcy pracowników do programu 500+

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

22 sty 2016 17:38


Zdaniem minister "rzeczywiste wykonanie będzie tak naprawdę zależało od tego, jak zorganizują to sobie samorządy w ramach środków, które otrzymają na obsługę tego zadania zleconego". "My nie ingerujemy, ale wiedząc, ile osób obsługuje dotychczas świadczenia rodzinne (...), to uważam, że to porównywalna do świadczeń rodzinnych liczba pracowników, która mogłaby obsługiwać to świadczenie wychowawcze" - zaznaczyła.

Minister poinformowała, że piątek był ostatnim dniem konsultacji w sprawie projektu. Wskazała, że do resortu ciągle wpływają uwagi, które zostaną przez kierownictwo ministerstwa ocenione. Minister powiedziała, że w spotkaniach oprócz wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, brali udział również pracownicy pomocy społecznej, powiatowych centrów pomocy rodzinie czy pracownicy wydziałów świadczeń rodzinnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.