Poszukiwany św. Mikołaj i śnieżynki. Oczywiście do pracy

Z roku na rok rośnie zapotrzebowanie na pracowników sezonowych w okresie świątecznym. Rekruterzy poszukują zarówno osób pomagających przy sprzedaży i pakowaniu prezentów, jak i chętnych do przebrania się za śnieżynkę lub Mikołaja.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Poszukiwany św. Mikołaj i śnieżynki. Oczywiście do pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: jo

27 lis 2014 10:44


Okres około świąteczny dla wielu pracodawców oznacza zwiększenie zamówień na wytwarzane produkty i usługi, a co za tym idzie, również wzrost zapotrzebowania na dodatkową pomoc.

Dla właścicieli firm sięgnięcie w tym czasie po wsparcie pracowników sezonowych to konieczność. Dzięki niemu zyskują gwarancję sprawnej obsługi zwiększonej ilości klientów, a także spływających zleceń.

Czytaj też: Będzie 86 tys. miejsc pracy. Tymczasowych, bo idą święta

Czas świąt to przede wszystkim czas zakupów, który co roku zwiększa obroty firm z branży handlowej, usługowej, logistycznej oraz HoReCa. Na zatrudnienie mogą liczyć zarówno kurierzy, kierowcy, magazynierzy, pracownicy linii produkcyjnej, czy pakowacze, jak również pracownicy call center, sprzedawcy i hostessy.

Stawki, w zależności od stanowiska, plasują się w okolicach od ok. 10-15 zł brutto za godzinę w przypadku pakowaczy lub magazynierów, do ok. 50-150 zł brutto za jednorazowy występ w roli św. Mikołaja.

- Skalę popytu na pracowników sezonowych będziemy mogli ocenić dopiero pod koniec stycznia, po zakończeniu czasu około bożonarodzeniowego. Jednak już teraz widzimy znaczny, bo o około 30 proc., wzrost w tym obszarze względem ubiegłego roku - komentuje Tomasz Walenczak, dyrektor w agencji zatrudnienia Manpower.

Czytaj też: Polacy zaszaleją na Święta. Ile planują wydać?

- Gospodarka sprzyja zwiększeniu konsumpcji nakręcając produkcję i sprzedaż, co pozytywnie wpływa na rynek pracy. Powiększa się też grupa kandydatów, którzy w poszukiwaniu tego typu pracy sami rejestrują się w naszej agencji zatrudnienia. Biorąc pod uwagę pozytywne trendy na rynku i wzrost zapotrzebowania ze strony pracodawców, możemy oczekiwać, że zwiększy się też pula osób, która będzie mogła liczyć na przedłużenie zatrudnienia nawet po zakończeniu sezonu świątecznego - dodaje.

Pierwsze rekrutacje sezonowe na zimę rozpoczynają się zwykle w okolicach października i trwają aż do połowy grudnia. To szansa na pracę dla osób szukających okazji do dodatkowego zarobku, ale również i tych, dla których ważne jest zdobycie doświadczenia.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.