Poszukiwany św. Mikołaj i śnieżynki. Oczywiście do pracy

0 0
Poszukiwany św. Mikołaj i śnieżynki. Oczywiście do pracy
fot. Flickr

Z roku na rok rośnie zapotrzebowanie na pracowników sezonowych w okresie świątecznym. Rekruterzy poszukują zarówno osób pomagających przy sprzedaży i pakowaniu prezentów, jak i chętnych do przebrania się za śnieżynkę lub Mikołaja.

Okres około świąteczny dla wielu pracodawców oznacza zwiększenie zamówień na wytwarzane produkty i usługi, a co za tym idzie, również wzrost zapotrzebowania na dodatkową pomoc.

Dla właścicieli firm sięgnięcie w tym czasie po wsparcie pracowników sezonowych to konieczność. Dzięki niemu zyskują gwarancję sprawnej obsługi zwiększonej ilości klientów, a także spływających zleceń.

Czytaj też: Będzie 86 tys. miejsc pracy. Tymczasowych, bo idą święta

Czas świąt to przede wszystkim czas zakupów, który co roku zwiększa obroty firm z branży handlowej, usługowej, logistycznej oraz HoReCa. Na zatrudnienie mogą liczyć zarówno kurierzy, kierowcy, magazynierzy, pracownicy linii produkcyjnej, czy pakowacze, jak również pracownicy call center, sprzedawcy i hostessy.

Stawki, w zależności od stanowiska, plasują się w okolicach od ok. 10-15 zł brutto za godzinę w przypadku pakowaczy lub magazynierów, do ok. 50-150 zł brutto za jednorazowy występ w roli św. Mikołaja.

- Skalę popytu na pracowników sezonowych będziemy mogli ocenić dopiero pod koniec stycznia, po zakończeniu czasu około bożonarodzeniowego. Jednak już teraz widzimy znaczny, bo o około 30 proc., wzrost w tym obszarze względem ubiegłego roku - komentuje Tomasz Walenczak, dyrektor w agencji zatrudnienia Manpower.

Czytaj też: Polacy zaszaleją na Święta. Ile planują wydać?

- Gospodarka sprzyja zwiększeniu konsumpcji nakręcając produkcję i sprzedaż, co pozytywnie wpływa na rynek pracy. Powiększa się też grupa kandydatów, którzy w poszukiwaniu tego typu pracy sami rejestrują się w naszej agencji zatrudnienia. Biorąc pod uwagę pozytywne trendy na rynku i wzrost zapotrzebowania ze strony pracodawców, możemy oczekiwać, że zwiększy się też pula osób, która będzie mogła liczyć na przedłużenie zatrudnienia nawet po zakończeniu sezonu świątecznego - dodaje.

Pierwsze rekrutacje sezonowe na zimę rozpoczynają się zwykle w okolicach października i trwają aż do połowy grudnia. To szansa na pracę dla osób szukających okazji do dodatkowego zarobku, ale również i tych, dla których ważne jest zdobycie doświadczenia.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.