Pośredniaki będą mogły aktywizować głównie uprzywilejowanych. Dla reszty zabraknie pieniędzy

Dyrektorzy urzędów pracy obawiają się, że środków pieniężnych przeznaczonych na aktywizację osób w wieku 25-49 lat będzie za mało. Bez pomocy rządu grupa bezrobotnych w najlepszych latach do wykonywania zawodu może nie otrzymać odpowiedniej pomocy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pośredniaki będą mogły aktywizować głównie uprzywilejowanych. Dla reszty zabraknie pieniędzy

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

17 mar 2014 12:52


Jak mówi Irena Lebiedzińska, wicedyrektor PUP w Opolu na łamach „Dziennika Gazety Prawnej" 75 proc. środków na aktywizację bezrobotnych pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego. Połowę sumy można przeznaczyć na pomoc dla osób poniżej 25 roku życia i tych w wieku 50 lat i więcej.

Jednak najwięcej bezrobotnych mieści się w przedziale wiekowym 25-49 - o 27 proc. więcej niż w pozostałych, stąd też obawy że zabraknie funduszy na ich aktywizację.

Z kolei Jerzy Bartnicki, dyrektor PUP w Kwidzynie, dziwi się że oszczędza się na pomocy grupie osób, która jest w sile wieku i posiada doświadczenie. - Warto w nią inwestować, gdyż szybko się zrewanżują, płacąc podatki, podczas gdy na przykład młodsze lub starsze osoby z różnych powodów częściej wracają do bezrobocia - ocenia dla „DGP" Bartnicki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.