Popełniają samobójstwo, bo nie mają pracy

0 0
Popełniają samobójstwo, bo nie mają pracy

W 2013 r. gwałtowanie wzrosło bezrobocie. Jednocześnie zwiększyła się liczba samobójców. Zbieżność nie jest przypadkowa.

jak informuje Sedlak & Sedlak w 2004 roku stopa bezrobocia w Polsce wynosiła 19 proc. Zanotowano wówczas 4,9 tys. samobójstw. W kolejnych latach odsetek bezrobotnych stopniowo spadał, aż do 2008 roku.

Czytaj też: Stres zabija. Kolejne samobójstwo w znanym banku

Liczba zamachów samobójczych również się zmniejszyła. Wyjątkiem jest tutaj wspomniany rok 2008, gdzie pomimo spadku bezrobocia liczba samobójstw była wyższa niż w roku poprzednim (4 tys. w 2008 roku wobec 3,5 tys. w 2007 roku).

Czytaj też: Niepokojąca fala samobójstw w Orange

Rok 2013 przyniósł kolejny gwałtowny wzrost odsetka bezrobotnych (13,4 proc.). Samobójczych zgonów odnotowano wtedy aż 6,1 tys.Statystyki Komendy Głównej Policji pokazują dodatkowo, że przyczyny ekonomiczne są jednymi z najczęstszych powodów zamachów samobójczych. W roku 2013 zanotowano 484 samobójstwa z powodu złych warunków ekonomicznych oraz 135 z powodu nagłej utraty źródeł utrzymania.

Najczęstszym powodem samobójczych zgonów były nieporozumienia rodzinne. Należy także pamiętać, że na decyzję o popełnieniu samobójstwa może składać się wiele różnych czynników. Samo bezrobocie jest zjawiskiem naturalnym dla każdej gospodarki. Naturalne bezrobocie wiąże się ściśle z procesami nieustannie zachodzącymi na rynku. Osoby pozostające bez pracy przez krótki czas zazwyczaj radzą sobie z zaistniałą sytuacją.

Problem pojawia się, gdy bezrobocie przeradza się w stan długotrwały. Jak pokazują statystyki, istnieje silny związek pomiędzy liczbą samobójstw a stopą bezrobocia.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.