Ponad tysiąc miejsc pracy w SSE

Agencja Rozwoju Przemysłu w ubiegłym roku wydała 25 zezwoleń dla inwestorów na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSE) w Mielcu (Podkarpackie). Dzięki inwestycjom ma powstać ponad tysiąc miejsc pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ponad tysiąc miejsc pracy w SSE

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

3 sty 2014 17:25


Jak poinformował PAP dyrektor mieleckiego oddziału ARP Mariusz Błędowski, deklarowane nakłady inwestycyjne mają wynieść ponad 713 mln zł.

Jego zdaniem miniony rok przyniósł wyraźne ożywienie stref ekonomicznych. W 14 funkcjonujących w Polsce strefach wydano bowiem łącznie 255 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej. W 2012 roku zezwoleń było 166.

"Nasz wynik - 25 zezwoleń (w 2012 r. - 15) plasuje nas na czwartym miejscu w kraju, po strefach w Katowicach, Krakowie i Wałbrzychu. Dobrze wygląda również statystyka nakładów inwestycyjnych i utworzonych nowych miejsc pracy. Zajmujemy tutaj stosownie czwarte i trzecie miejsce w kraju" - zaznaczył Błędowski.

W jego ocenie kluczową dla tak dobrych wyników SSE była decyzja rządu w sprawie wydłużenia ich działalność do 2026 r. oraz zapowiedź zmiany od 1 lipca 2014 r. maksymalnych poziomów wsparcia przedsiębiorców inwestujących w strefach.

"Powyższe decyzje, wraz z dającymi się już odczuć wyraźnymi sygnałami ożywienia gospodarczego, przyczyniły się do dobrego wyniku w ub.r., ale co jeszcze bardziej cieszy, są dobrym prognostykiem na 2014 r." - uważa Błędowski.

SSE Euro-Park w Mielcu jest najstarszą strefą w Polsce, utworzoną w 1995 r. Zajmuje ona prawie 1,3 tys. ha i jest zlokalizowana w 23 miejscowościach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, w Małopolsce, a także w Szczecinie. Od początku powstania strefy nakłady poniesione przez inwestorów przekroczyły 5,9 mld zł, a zatrudnienie sięgnęło ponad 21 tys. osób. Do tej pory wydano ponad 250 zezwoleń na prowadzenie działalności na obszarze strefy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.