Ponad ćwierć miliona osób skorzystało z pomocy pośredniaków

Wiele osób korzysta z pomocy powiatowych urzędów pracy. Niestety część z nich nie znajduje pracy na stałe. Z jakich form pomocy korzystano najczęściej?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ponad ćwierć miliona osób skorzystało z pomocy pośredniaków

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

8 wrz 2014 11:23


Jak podaje „Rzeczpospolita” ponad ćwierć miliona osób w ostatnich siedmiu miesiącach skorzystało z aktywnych form pomocy powiatowych urzędów pracy. 159 tys. bezrobotnych poszło na staż, 45 tys. skorzystało ze szkoleń, natomiast 26 tys. otrzymało dofinansowanie na założenie własnej firmy. Po kilkanaście tysięcy osób znalazło zajęcie przy pracach interwencyjnych i robotach publicznych.

Czytaj też: Agencje pomogą urzędom pracy w walce z bezrobociem. Do podziału jest 60 mln zł

Nie wszyscy jednak znajdują zatrudnienie na stałe. - Analiza resortu nie zwraca uwagi na trwałość pomocy, a to zawsze jest ważne. Ktoś kto zakłada firmę i dostaje pieniądze z urzędu pracy musi prowadzić biznes przez przynajmniej rok, bo dopiero po roku pożyczka zamienia się w dotację. Ciekawe byłyby statystyki ile firm przetrwało kwartał, dwa po tym terminie - mówi na łamach „Rz” Piotr Soroczyński, główny ekonomista KUKE.

Czytaj też: Dzięki pracy urzędu i inwestorów zmniejsza się bezrobocie wśród młodych
.
Najdroższym sposobem aktywizacji jest utworzenie nowego stanowiska pracy (blisko 19,4 tys. zł). Jest on jednak najskuteczniejszy. Z kolei jeden stażysta to koszt 6 tys. zł. Nieco tańsze są szkolenia - 2,5 tys. zł. Na roboty publiczne przeznacza się 6,8 tys. zł, a na prace interwencyjne - 5 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.