Ponad 500 ofert na radomskich targach pracy

2 października w Radomiu odbędą się targi pracy, na których firmy zaoferują kandydatom ponad 500 stanowisk. Ekspert rynku pracy ocenia, że targi są dobrą platformą bezpośredniego kontaktu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ponad 500 ofert na radomskich targach pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

27 wrz 2015 17:45


Targi pracy organizuje po raz jedenasty Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu. Jak powiedział szef radomskiego "pośredniaka", Józef Bakuła do udziału w targach zgłosiło się w tym roku więcej pracodawców niż w poprzednich latach. Zdaniem Bakuły bardzo duże zainteresowanie targami wśród firm świadczy o tym, że rynek pracy powoli się zmienia.

-Pracodawcom jest coraz trudniej znaleźć pracowników, bo ci mają coraz wyższe wymagania, dlatego firmy chętnie korzystają z takich form kontaktów z potencjalnymi pracownikami, jak targi pracy - mówiła Bakuła.

Zdaniem Dariusza Strzelca z radomskiego PUP-u, dzięki dużemu zainteresowaniu targami wśród pracodawców, organizatorzy mogli wśród nich wybierać.

- W tym roku to my wybieraliśmy pracodawców. Głównie tych, którzy mają bogatą ofertę i tych, którzy proponują zatrudnienie na umowę o pracę - zaznaczył Strzelec.

Możliwość bezpośredniej rozmowy

Według eksperta ds. stosunku pracy i rynku pracy, dr Grażyny Spytek-Bandurskiej z Konfederacji Lewiatan, targi pracy są dobrą platformą - jak podkreśliła - bezpośredniego kontaktu, poznania się, wymiany informacji, pomiędzy pracodawcą a osobą poszukującą pracy.

- W obecnych czasach internet jest kluczowy przy poszukiwaniu zatrudnienia, ale jednak ta możliwość rozmowy, bezpośredniego zaprezentowania się, jest niezwykle ważna - mówiła dr Spytek-Bandurska.

Dodała, że dzięki bezpośredniemu kontaktowi osoba poszukująca pracy ma możliwość bliższego zapoznania się z ofertą i oczekiwaniami pracodawcy. Korzyści - zdaniem ekspertki - mają także pracodawcy.

- Jeśli działa na rynku mikroprzedsiębiorca, który nie ma swojej strony internetowej, np. jakiś niewielki zakład fryzjerski czy cukiernia, to opłaca mu się przyjść na targi, porozmawiać na miejscu z kandydatami do pracy, dokonać szybszego wyboru - mówiła Spytek-Bandurska.

Poszukiwani kandydaci

W Radomiu najbardziej poszukiwani są pracownicy branży metalowej, która w ostatnich latach prężnie rozwija się w tym mieście. Sporo jest ofert pracy m.in. dla operatorów obrabiarek CNC i ślusarzy. Poszukiwani są też sprzedawcy, kasjerzy i handlowcy.

Zdaniem Strzelca firmy nadal szukają opiekunek do ludzi starszych za granicą. 100 ofert pracy przygotowała także firma zajmująca się przechowywaniem i zarządzaniem informacją, 20 miejsc pracy oferuje firma, która zajmuje się kontrolą biletów w miejskich autobusach.

Targi pracy odbędą się 2 października w holu urzędu miejskiego w Radomiu.

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomiu na koniec sierpnia zarejestrowanych było prawie 31 tys. bezrobotnych, z czego w mieście 17,3 tys., a w powiecie 13,6 tys. osób. W powiecie radomskim stopa bezrobocia wynosi 25,8 proc., w Radomiu 19 proc., podczas gdy w woj. mazowieckim - 8,9 proc., a w całej Polsce 10,1 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.