Ponad 400 mln zł trafi na dolnośląski rynek pracy

W tym roku, w ramach Regionalnego Planu Działania na rzecz Zatrudnienia, ponad 400 mln zł trafi na dolnośląski rynek pracy. Na szczególną pomoc mogą liczyć długotrwale bezrobotni.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ponad 400 mln zł trafi na dolnośląski rynek pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

24 mar 2016 11:34


O zaawansowaniu prac i realizacji pomocy osobom bezrobotnym dyskutowali we wtorek 23 marca w Świdnicy dyrektorzy 26 powiatowych urzędów pracy z Dolnego Śląska.

– To pierwsze z cyklu spotkań, które będziemy organizować z wszystkimi dyrektorami powiatowych urzędów pracy. Powód jest oczywisty – jest bardzo dużo funduszy do rozdysponowania, więc chcemy to wspólnie zrobić mądrze, a przede wszystkim skutecznie. Najważniejszy jest efekt w postaci dobrej pracy dla bezrobotnych mieszkańców – mówi Ewa Grzebieniak, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Na szczególną pomoc mogą liczyć długotrwale bezrobotni – najliczniejsza grupa wśród Dolnoślązaków bez pracy, a także bezrobotne osoby w starszych grupach wiekowych – powyżej 50 lat, bezrobotni bez kwalifikacji zawodowych, bezrobotni do 30. roku życia w tym z tzw. grupy NEET.

Co więcej, szczególnym wsparciem są objęci bezrobotni bez doświadczenia zawodowego, osoby niepełnosprawne, a także bezrobotni rodzice, którzy posiadają co najmniej jedno dziecko do 6. roku życia lub dziecko niepełnosprawne do 18. roku życia.

Według decyzji ministra rodziny, pracy i polityki społecznej w 2016 roku Dolny Śląsk ma do dyspozycji:

• 231,5 mln zł na realizację przez samorządy powiatowe programów na rzecz aktywizacji bezrobotnych, w tym 119,3 mln zł poza konkursami na projekty realizowane przez powiatowe urzędy pracy, współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

• 46,4 mln zł na refundację pracodawcom części wynagrodzenia bezrobotnych do 30. roku życia – zupełnie nowy program zapewniający pracodawcom refundację 12-miesięcznej pensji pracownika.

Dodatkowo 126 mln zł z Europejskiego Funduszu Społecznego DWUP przeznaczy w ramach konkursów na realizację projektów z obszaru rynku pracy – w tym:

• 36,4 mln zł w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (do 30 lat),

• 89,6 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego (dla osób 30+).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.