Ponad 300 osób pożegna się z pracą w PKP

Na początku lipca spółka PKP informowała, że chce wprowadzić program dobrowolnych odejść dla pracowników zespołów utrzymania nieruchomości. Wiemy już, że skorzysta z niego ponad 300 osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ponad 300 osób pożegna się z pracą w PKP

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

26 sie 2014 19:07


- PKP zakończyła przyjmowanie zgłoszeń od pracowników do Programu Dobrowolnych Odejść. Oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem. Spółka wyraziła zgodę na zakończenie współpracy z ponad 300 pracownikami - powiedział nam Witold Moszyński, zastępca dyrektora Departamentu Zarządzania Kapitałem Ludzkim.

Czytaj też: W PKP kwitnie donosicielstwo. I wszyscy się z tego cieszą

Redukcja etatów ma przynieść do 13 mln zł oszczędności, a pracownicy mają otrzymać odprawy w wysokości od 18 do 24 miesięcznych pensji - w zależności od stażu. Zdaniem Piotra Ciżkowicza, członka zarządu PKP, są to najlepsze warunki programu dobrowolnych odejść, jakie kiedykolwiek zaproponowała spółka.

Powód zwolnień?

- Pracownicy zatrudnieni w zespołach pracują tylko w dni powszednie w godz. 8-16, a część z nich do 18. Ponieważ do awarii w obiektach, którymi zarządza spółka, dochodzi także poza tymi godzinami oraz w weekendy, już teraz powoduje to konieczność zatrudniania firm zewnętrznych. To z kolei powoduje dublowanie kompetencji i niepotrzebny wzrost kosztów - powiedziała dla PAP Paulina Jankowska z biura prasowego spółki.

W ubiegłym roku PKP wydała na "utrzymanie" zespołów utrzymania nieruchomości ok. 28,7 mln zł.

Czytaj też: Restrukturyzacja Grupy PKP przynosi efekty

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.