Ponad 300 miejsc pracy utworzą inwestorzy w łódzkiej strefie

Co najmniej 310 miejsc pracy utworzy pięć kolejnych firm, które otrzymały zezwolenia na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Spółki te zainwestują ponad 162 mln zł. Od początku 2014 roku ŁSSE wydała już 21 zezwoleń.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ponad 300 miejsc pracy utworzą inwestorzy w łódzkiej strefie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

30 cze 2014 16:21


Jak powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Strefy Marcin Kwintkiewicz, wśród inwestorów, którzy otrzymali zezwolenia są spółki: Delia Cosmetics Distribution, Interprint Polska, Pini Polonia Uno, Sirmax Polska oraz Cornette Underwear.

Najwięcej miejsc pracy - co najmniej 200 - zamierza utworzyć spółka Pini PoloniaUno (należąca do Grupy Pini), która w podstrefie Kutno chce wybudować zakład przetwórstwa mięsa, głównie wieprzowego. Spółka zamierza zainwestować minimum 103,5 mln zł. W ŁSSE zezwolenia na działalność mają już dwie inne spółki z Grupy Pini - Hamburger Pini oraz Beef-Beef.

W Kutnie po raz drugi zainwestuje Sirmax Polska należąca do włoskiej Grupy Sirmax produkującej materiały termoplastyczne oraz dystrybuującej komponenty chemiczne. Spółka jest dostawcą granulatu plastikowego dla największych producentów sprzętu AGD czy dla branży motoryzacyjnej. Firma chce zwiększyć swoje moce produkcyjne poprzez rozbudowę istniejącego już zakładu.

Spółka planuje zakup i instalację co najmniej jednej nowej linii do produkcji mieszanek termoplastycznych wraz z wyposażeniem. Nowa inwestycja ma pochłonąć co najmniej 12,5 mln zł, a zatrudnienie znajdzie kolejnych 10 pracowników. Firma zapowiada także utrzymanie zatrudnienia na poziomie 60 osób przez pięć lat.

W Łodzi po raz drugi zainwestuje Delia Cosmetics Distribution. Spółka istnieje od 2008 r. i jest wyłącznym dystrybutorem produktów firmy Delia Cosmetics na rynku polskim. Obecnie kończy I etap inwestycji na terenie ŁSSE, gdzie powstaje zakład produkcyjny kosmetyków do makijażu i zmywaczy do paznokci. Kolejną inwestycją ma być budowa nowej hali produkcyjno-magazynowo-biurowej, w której produkowane będą kosmetyki pielęgnacyjne.

Firma planuje zakup innowacyjnych, wysokowydajnych maszyn i urządzeń oraz wyposażenia laboratoryjnego. Wydatki inwestycyjne mają wynieść co najmniej 12,5 mln zł, a zatrudnienie ma się zwiększyć o kolejnych 15 osób. Inwestor zapowiada utrzymanie 74 miejsc pracy do stycznia 2021 r.

Czwarte już zezwolenie na działalność w ozorkowskiej podstrefie otrzymała spółka Interprint Polska z Grupy Interprint - potentata w produkcji papieru dekoracyjnego. Spółka chce rozbudować za 33,5 mln zł halę produkcyjną i uruchomić nowoczesną linię do produkcji folii finish. Zatrudnienie znajdzie 15 kolejnych osób, a inwestor deklaruje też utrzymanie zatrudnienia na poziomie łącznie 200 pracowników przez okres co najmniej pięciu lat.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.